Земля

Генетики з’ясували, як гідра відрощує нові голови

Група вчених провела дослідження і з’ясувала, як гідрі вдається відновлювати власні голови. Учені з’ясували, як гідри можуть регенерувати голови, змінюючи спосіб регуляції генів. Результати опублікував журналу Genome Biology and Evolution.

Гідри (Hydra) – рід прісноводних сидячих кишковопорожнинних з класу гідроїдних (Hydrozoa). Представники мешкають у стоячих водоймах і річках з повільною течією, вони живуть, прикріпившись до водних рослин або ґрунту. Довжина тіла гідри становить від 1 до 20 мм.

Гідра належить до групи тварин, що складається з приблизно 10 000 видів, розділених на дві основні групи: Anthozoa (що складаються з морських анемонів, коралів і морських клітин) і Medusozoa (Морські оси, медузи і гідри). Гідри, які зазвичай мешкають в помірних і тропічних регіонах, вважаються біологічно безсмертними. Річ у тім, що стовбурові клітини гідри мають здатність до необмеженого самооновлення. Але вчені досі не розуміють механізм регенерації голови гідри.

В ході роботи вчені ідентифікували 27 137 елементів, які активні в одній або декількох частинах тіла або регенеруючих тканинах. Вони використовували модифікацію гістонів ChIP-seq., який застосовується для аналізу взаємодії білків з ДНК. Вчені ідентифікували 9 998 кандидатних проксимальних промоторів і 3 018 кандидатних енхансер-подібних областей відповідно.

Дослідження показало, що підмножина цих регуляторних елементів ремоделюється під час регенерації голови, і ідентифікує набір мотивів факторів транскрипції. Вони збагачені в областях, які активується, коли Гідра відрощує нову голову. Іншими словами, каркас, на який утворює структуру ДНК, – її хроматин – відкривається в цих областях, щоб дозволити клітинам використовувати гени розвитку.

Також вчені виявили одне сімейство генів Fos, яке бере участь в регенерації голови. Раніше біологи спостерігали, як вони беруть участь у процесах регенерації в інших видів тварин, включаючи риб, саламандр і мишей.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button