Земля

У найбільшій річці Європи масово вимирає риба: експерти губляться в здогадах (відео)

На річці Одер, яка протікає через Чехію, Німеччину і Польщу, з невідомої причини масово гине риба. Про це повідомляє The Associated Press.

Кілька речовин, мабуть, сприяли масовому вимиранню риби в річці Одер. За словами міністра навколишнього середовища Німеччини, експерти вже висунули безліч теорій про причину екологічної катастрофи, але конкретної відповіді немає досі. Як повідомляє Associated Press, раніше високопоставлений польський чиновник звинуватив офіційний Берлін у поширенні «фейків» про пестициди, які призвели до екологічної катастрофи на Одері. Однак у Німеччині відкинули такі припущення.

“Пошуки причин загибелі риби на Одері досі не завершені, — сказав представник міністерства Андреас Кюблер. – Поки ми знайшли кілька органічних і неорганічних речовин, які могли призвести до вимирання риби».
“Схоже, це коктейль з хімікатів, – сказав він журналістам у Берліні. – За нашими даними, жодна з цих речовин сама по собі не призвела до загибелі риби. Можливо кілька факторів призвели до загибелі риб».

 

Кюблер зазначив, що водорості, які зазвичай ростуть у солонуватій воді і виробляють токсичну для риб речовину, «могли зіграти свою роль у катастрофі». Так, недавні лабораторні результати показали різке зростання Prymnesium parvum в Одері, який з’явився в результаті підвищеного рівня солі, викликаного «промисловими викидами», — сказав він.

Prymnesium parvum відноситься до гаптофітів. Цей вид водоростей небезпечний через його здатності продукувати фікотоксин примнезин.

Мертву рибу в Одері вперше помітили рибалки на південному заході Польщі в кінці липня, але влада Німеччини заявила, що Варшава офіційно не повідомляла їх про ситуацію до другого тижня серпня. Уряд Польщі намагається знайти відповідальних за катастрофу. З річки вже вивезли десять тонн мертвої риби.

Одер – третя за довжиною річка, розташована в межах Польщі (після Вісли і Варти), проте другою за довжиною річкою в цілому з урахуванням її загальної протяжності, включаючи частини в сусідніх країнах. Її довжина становить 840 км: 112 км в Чехії, 726 км в Польщі (включаючи 187 км на кордоні між Німеччиною і Польщею).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments