Земля

Мозаїки із зображенням Медузи Горгони виявили на римській віллі II століття

Дві мозаїки римської епохи виявлені в Італії.

При розкопках вілли давньоримських імператорів в Італії археологи виявили щось несподіване: дві мозаїки, на яких зображена грецька міфологічна Медуза Горгона, чиє волосся були зроблені зі змій, а погляд перетворював людей в камінь.

Згідно з легендою, Медуза народилася не чудовиськом, а дівчиною, з красою якої було складно змагатися. Посейдон закохався в прекрасну горгону і насильно опанував їй прямо в храмі Афіни. Боги чомусь розгнівалися на Медузу, а не Посейдона, за осквернення храму і наказали Афіні покарати її. Вона перетворила волосся горгони в змій і зробила її обличчя настільки жахливим, що тільки один погляд перетворював тих, хто дивиться в камінь.

Дослідники виявили мозаїку в круглій кімнаті на віллі Антонінів (Villa of the Antonines), названої так тому, що нею користувалися члени династії Антонінів, що правили Римською імперією з 138 по 193 рік нашої ери.

Антоніни (лат. Antonini, в честь агномена Антоніна Пія) — третя від початку принципату римська імператорська династія, яка правила з 96 по 192 роки. Перший представник — Марк Кокцей Нерва, всі інші представники, за його винятком, були вихідцями з провінційної знаті.

Мозаїки, ймовірно, датуються другим століттям нашої ери, заявили вчені під час презентації на щорічних зборах Археологічного інституту Америки, яке пройшло в Новому Орлеані.

Дослідники виявили мозаїку Медузи у двох нішах, вирізаних в круглій кімнаті на віллі — одну в північно-західній частині кімнати, а іншу в південно-східній. У приміщенні також були ще дві ніші, але в них залишків мозаїки не знайшли.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button