Земля

Небезпечна речовина з невідомого джерела руйнує озоновий шар

Небезпечна речовина, яка руйнує озоновий шар, надходить в атмосферу з невідомого джерела.

Тетрахлорметан – небезпечна хімічна речовина, що руйнує озоновий шар Землі, – продовжує надходити в атмосферу планети з невідомого джерела, повідомляє НАСА. Відповідно до Монреальського протоколу по речовинам, що руйнують озоновий шар, цей чотирихлористий вуглець, який широко використовувався у вогнегасниках і для отримання фреонів, потрапив під заборону.

kosmos2_resized

У НАСА відзначили, що в 2007-2012 роках нових викидів тетрахлорметану зафіксовано не було. Однак, за даними нового дослідження відомства, в 2013 році в атмосферу потрапило 39 кілотонн речовини, що становить приблизно 30 відсотків від пікового рівня викидів в минулому. Цих викидів недостатньо для того, щоб перешкоджати відновленню озонового шару, але експерти не можуть зрозуміти, звідки береться новий тетрахлорметан.

Читайте також: Худоба випускає більше метану, ніж нафтова і газова промисловості разом узяті

Концентрація цієї хімічної речовини в атмосфері повинна була скорочуватися зі швидкістю чотири відсотки в рік (починаючи з 2007 року). Однак, за даними, отриманими з поверхні планети, цей показник сягає лише близько одного відсотка.

«Справа або в невідомих витоках тетрахлорметану з промислових об’єктів, або потужних викидах із забруднених територій, або в якомусь невідомому джерелі», – заявив представник НАСА.

Перше дослідження викидів тетрахлорметану в 2000-ті роки американські вчені провели за допомогою хіміко-кліматологічної моделі НАСА 3-D GEOS. Вони також з’ясували, що це з’єднання залишається в атмосфері на 40 відсотків довше, ніж вважалося раніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button