Поради

Геологічні вишукування для промислових потреб

Геологія ґрунтів та її особливості

Ґрунти є частиною оточуючого середовища, з якою людина взаємодіє досить активно. Породи досліджуються з метою їх використання у різних сферах людської діяльності. В першу чергу ґрунтову товщу розглядають з точки зору інженерної геології, розвідки корисних копалин та потреб сільського господарства. Усі ці напрями сильно відрізняються, тому породи досліджують за різними методиками і визначають специфічні характеристики та властивості. Для кожного напряму існують розроблені державні стандарти, які регулюють діяльність спеціалістів та вимоги до проведення випробувань. Через це геологія ділянки для будівництва та геологія ґрунтів мають визначатись лише професіоналами. Це дозволить отримати точні відомості і скласти відповідний звіт. Співробітники ФОП Говоруха О.В. – це спеціалісти, які мають значний досвід виконання геологічних випробувань для вирішення різноманітних задач. Оскільки компанія має ліцензію, усі документи, які видаються замовнику, мають юридичну силу.

геологія ґрунтів

Якщо геологічні вишукування проводять для розвідки корисних копалин, в першу чергу спеціалістів цікавить наявність певних порід, які вміщують необхідні компоненти. Також дослідження можуть проводитись для створення нових гірничовидобувних виробок, або розширення вже існуючих. Породи в цьому разі вивчають детально і в першу чергу визначають їх речовий склад. Роботи проводять в декілька етапів – спочатку за допомогою різноманітних методик знаходять перспективні місця, потім створюють свердловини, підраховують запаси і приймають рішення про доцільність розробки нового родовища. При цьому враховують різні чинники:

  1. Економічний фактор.
  2. Соціальний фактор.
  3. Кількість запасів.
  4. Глибина залягання необхідних порід.
  5. Наявність необхідної інфраструктури та інше.

Інженерна геологія є спеціалізованим напрямом, оскільки вивчає не тільки породи, а й визначає їх поведінку під впливом інженерних споруд. Допомога геологів потрібна, аби визначити максимальні навантаження і розробити комплексні захисні заходи, які допоможуть зберегти будову неушкодженою довгий час. Також отримані дані допоможуть правильно розподілити навантаження на геологічне середовище, захистити його від негативного впливу техногенних факторів та проконтролювати зміни в ґрунтовій товщі, які будуть відбуватись після закінчення будівельних робіт. Тобто геологія розглядає обидва компонента інженерно-геологічної системи, їх зв’язки та взаємний вплив.

Для вирішення сільськогосподарських питань частіш за все немає потреби створювати глибокі свердловини і визначати усі характеристики порід. В цьому разі геологія ґрунтів більш сконцентрована на вивченні верхніх шарів, які використовують для посадки нових культур. Для них потрібно визначити хімічний склад, кількість важких металів, плодючість та водні параметри. Важливо з’ясувати, як глибоко знаходяться підземні води, де є їх джерело живлення, чи здатні породи утримувати вологу, їх гранулометричний склад. Всі ці данні допоможуть підібрати оптимальний вид сільськогосподарської культури, який дасть максимальний врожай, визначити необхідний тип добрив та вирішити інші питання.

Вартість геологічних вишукувань – від чого вона залежить?

Для потреб гірничовидобувної промисловості створюють різні види виробок. Вони можуть бути відкритими, або закритими, можуть залягати біля поверхні, або знаходитись на значній глибині. В будь-якому разі для правильної роботи потрібна допомога кваліфікованих спеціалістів. Вони не тільки слідкують за станом самої виробки, а й проводять регулярний відбір зразків, та допомагають убезпечити людей від можливих аварійних ситуацій. Щоб отримати точні данні про ґрунти, геологічна лабораторія нашої компанії укомплектована якісною та сучасною апаратурою та приладами. Це дозволяє виконувати необхідні дослідження, слідкувати за станом порід та змінами, які в них відбуваються.

Для потреб інженерної геології також необхідні дослідження зразків. Їх кількість регулюється діючими нормативами, в яких зазначено, через який проміжок мають відбиратись проби, скільки потрібно свердловин і на яку глибину їх треба заглибити. Щоб визначити вартість геологічних вишукувань, варто звернутись до спеціалістів ФОП Говоруха О.В. Наші співробітники проведуть необхідні розрахунки і допоможуть зі створенням технічної документації. Ціна на випробування зв’язана з обсягом виконаних робіт, які необхідні для отримання якісного та достовірного результату. Оскільки наші спеціалісти керуються стандартами та нормативами, які є офіціальними документами, клієнт платить тільки за ті роботи, які є дійсно необхідними.

Основна мета, для якої потрібні геологічні вишукування – це безпека інженерного об’єкту та людей, які знаходяться поруч з ним. Більшість порід сильно деформуються під впливом природних та техногенних чинників, що призводить до просідання, зсуву, підтоплення та інших негативних явищ. Споруди, які контактують з такими ґрунтами теж деформуються чи, навіть, руйнуються. Аби запобігти цьому варто звернутись до спеціалістів нашої компанії ще на етапі проектування. Організація проводить необхідні дослідження швидко і якісно, своєчасно надаючи пакет документів, необхідних для подальшого створення проекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button