Головна / Здоров'я / Гепатит А: основні симптоми і лікування

Гепатит А: основні симптоми і лікування

Гепатит А — це вірусна інфекція печінки. Як правило, основне місце локалізації даного захворювання спостерігається в місцях з поганою санітарією і забрудненою водою. Гепатит А рідко зустрічається в розвинених країнах, таких як Великобританія та США, але частіше зустрічається, наприклад, в і слаборозвинених регіонах Африки і деяких азіатських країн.

Деякі з початкових симптомів гепатиту А включають в себе:

  • Невелика лихоманка, зазвичай не вище 39,5 ?C
  • Пронос
  • Нудота і блювота
  • Біль у суглобах і м’язах

Приблизно через десять днів після виявлення первинних симптомів може настати деяке поліпшення, а потім з високою ймовірністю почнуть розвиватися інші симптоми, безпосередньо пов’язані з печінкою. До них належать жовтяниця, свербіж шкіри, темна сеча, блідий стілець і болі в печінці. В більшості випадків симптоми зникають протягом двох-шести місяців, а самі пацієнти, як правило, повністю одужують.

Причини

Гепатит А зазвичай поширюється через фекально-оральний шлях. Отже, гепатит А може передаватися, якщо людина їсть їжу, приготовану інфікованою людиною, яка, наприклад, не помила руки після відвідування ванної кімнати. Погана санітарія і гігієна часто є першопричиною спалаху гепатиту А. Дещо рідше гепатит А передається, коли споживачі наркотиків використовують заражені голки, а також при статевому акті, особливо при анальному сексі. Ризик поширення також збільшується, коли люди живуть в безпосередній близькості один від одного, наприклад, в школах-інтернатах або в казармах армії.

Регіони, де гепатит А є найбільш поширеним, включають країни на південь від Сахари і північну Африку; райони індійського субконтиненту, включаючи Індію, Пакистан, Бангладеш і Непал; частини Далекого Сходу; Близький Схід та Південну і Центральну Америку.

Лікування

Спеціального лікування гепатиту А не існує. Основна терапія спрямована на поліпшення стану пацієнтів. Деякі заходи, які можуть бути вжиті для досягнення цієї мети, описані нижче:

  • Застосування знеболювальних препаратів
  • Постільний режим
  • Вживання препаратів для запобігання нудоти і блювоти
  • Виключення алкоголю і деяких ліків, що впливають на печінку

Профілактика

Заходи, які можуть бути вжиті для запобігання розповсюдження гепатиту А, включають миття рук після відвідування туалету, а також роздільне використання зубних щіток, столових приладів або рушників. Крім того, інфекція може бути відвернена, якщо буде проведена відповідна вакцинація, яка допоможе запобігти вірусу.