Всесвіт

Місяць міг утворитися з океану земної магми

Є кілька теорій про те, звідки насправді взявся Місяць. Наше найкраще припущення полягає в тому, що Місяць утворився, коли в Землю вдарився великий об’єкт, відомий як Тейя. В результаті зіткнення було викинуто величезну кількість сміття на орбіту, яке в кінцевому підсумку злилося в одне ціле і утворило Місяць. Але у цієї теорії є проблема.

Математичні моделі показують, що більша частина матеріалу, який утворив Місяць, повинна була походити від об’єкта, який в неї влетів. Але зразки, отримані в ході місій «Аполлон», показують, що більша частина місячного матеріалу прийшла із Землі.

Як утворився Місяць? З земної магми!

Робота, яка з’явилася на початку цього тижня в Nature Geoscience, пропонує можливе пояснення. Дослідження показує, що Земля під час удару була покрита гарячою магмою, а не твердою зовнішньою корою.

Магму простіше усунути з поверхні, ніж тверду кору, і це означає, що викинути матеріал родом із Землі в космос було б простіше, а згодом він міг би затвердіти на Місяці.

Ця теорія багато в чому залежить від часу формування Місяця. Земля повинна бути в теплому стані, щоб магма встигла прийняти необхідну форму, — і тоді теорія спрацює. Крім того, нове моделювання усе ще не відповідає всім критеріям, за якими спостереження місяця будуть відповідати нашим теоріям. Але це важливий крок у потрібному напрямку.

Цікаво, чи вплине ця теорія на вивчення походження марсіанських супутників?

Остання теорія стверджує, що Фобос і Деймос повинні були з’явитися після зіткнення Марса з древнім тілом в три рази менше Червоної планети, від 100 до 800 мільйонів років після її формування. На думку вчених, уламки від цього зіткнення утворили досить широкий диск навколо Марса, що складається з щільної внутрішньої частини рідкої речовини і тонкого зовнішнього краю переважно з газу. У внутрішній частині цього диска утворився місяць у тисячу разів менше Фобоса, який з тої пори зник.

Гравітаційний вплив, який чиниться на зовнішній диск, поступово призвів до того, що уламки в ньому зібралися в інші, невеликі і віддалені місяці. Через кілька тисяч років Марс виявився оточеним групою приблизно з десяти невеликих супутників і одного супутника трохи більше. Через кілька мільйонів років, як тільки диск сміття розсіявся, приливні ефекти Марса повернули більшу частину цих супутників на планету, включаючи і той, що більше. Залишилися тільки два невеликі місяці, Фобос і Деймос.

Кнопка «Наверх»
Закрыть