Екологія

Глобальне потепління вплинуло на риболовну індустрію

Вчені з’ясували, як поступове підвищення температури повітря на Землі вплине на льодовики, рівень світового океану і самі тварин. Виявилося, що наслідки вже почалися, і дуже лякаючі — дослідники оголосили, що через підвищення температури води популяція риб помітно скоротилася. Це відбилося на рибальській індустрії: дохід з цієї справи знизився, а мешканці регіонів, де доводиться більшою мірою покладатися на морепродукти, ризикують відчути брак їжі.

Дослідження було проведено фахівцями з Ратґерського університету: вони об’єднали дані про популяції риб з картою підвищення температури води світового океану з 1930 по 2010 роки. Це дозволило їм зрозуміти, як потепління вплинуло на ловлю риби за останні 80 років. Виявилося, що кількість виловлюємої риби знизилась від 4% до 35%. До регіонів, яким було завдано більшої шкоди, належать японське море, східнокитайське море і північне море.

“Ми були приголомшені, виявивши, що потепління океану вже встигло вплинути на рибальство у всьому світі. Це не гіпотетичні зміни, які відбудуться коли-небудь в майбутньому, це те, що відбувається прямо зараз,”
– говорить Малін Пінські, співавтор дослідження

Наслідки, які несе за собою глобальне потепління, можуть позначитися на світовій економіці і житті звичайних людей. Як-не-як, в рибній галузі працює близько 56 мільйонів працівників, а жителі прибережних країн дуже залежні від морепродуктів. Менеджери по рибальству вже почали припиняти надмірний вилов риби і шукати способи відновлення популяцій. Деякі експерти вважають, що проблему можна вирішити, встановивши нові торговельні відносини між виграшними і програшними регіонами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button