Екологія

200 млн людини знаходяться під загрозою отруєння миш’яком через використання грунтових вод

200 млн людини знаходяться під загрозою отруєння миш’яком через використання грунтових вод. Переважна більшість з них проживають у Південній Азії, де глибокі ґрунтові води активно використовуються для отримання питної води і сільськогосподарських робіт. Про це йдеться в дослідженні вчених зі Швейцарського федерального інституту водних наук і технологій, опублікованому в журналі Science.

Розчинний неорганічний миш’як є високотоксичною хімічною речовиною. Потрапляння неорганічного миш’яку в організм протягом тривалого часу може призвести до хронічного отруєння миш’яком (арсенікозу).Залежно від рівня впливу наслідки цього включають ураження шкірних покривів, периферичну нейропатію, діабет, серцево-судинні захворювання і рак.

Органічні сполуки миш’яку, які в надлишку містяться в морепродуктах, менш небезпечні для здоров’я і швидко виводяться з організму.

У новій роботі дослідники створили першу глобальну карту поширення неорганічного миш’яку в грунтових водах. Для цього вчені зібрали й узагальнили дані про більш ніж 200 тис. аналізів води в 55 тис. точок, розташованих в Буркіна-Фасо, Аргентини, Мексики, Китаю, Південної та Південно-Східної Азії, США і Дельти Червоної ріки у В’єтнамі.

Крім того, дослідники провели моделювання на основі властивостей грунту в досліджуваних районах, щоб виявити раніше невідомі джерела забруднення грунтових вод миш’яком.

Робота показала, що від 94 до 220 млн осіб по всьому світу піддаються постійному впливу миш’яку на організм в результаті використання грунтових вод для пиття і сільського господарства. При цьому від 85% до 94% з них живуть в Південній Азії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button