Наука

Глобальну появу інфекцій у людей пов’язали зі знищенням дикої природи

Фахівці Обернського університету (Штат Алабама, США) висунули нову гіпотезу про причини глобальної появи нових інфекційних захворювань у людей. Експерти пов’язують стрімке поширення вірусів-патогенів зі знищенням дикої природи.

Світове наукове товариство давно вважає, що руйнування звичного середовища проживання сприяє переходу небезпечних інфекцій, таких як атипова пневмонія, віруси Ебола і Марбург, до людей. Американські фахівці пояснюють це «ефектом коеволюції». Команда у своїй роботі, представленої на сторінках журналу «Тенденції в паразитології», об’єднала ідеї з різних аспектів біології, включаючи екологію хвороб, еволюційні моменти і генетику.

Згідно з новою гіпотезою, інфекції з більшою ймовірністю поширюються від диких тварин до людей в збезлісення місцях проживання. При зміні людиною ландшафтів фрагменти лісу діють, як острова, а хвороботворні мікроби, які живуть тут, піддаються швидкій диверсифікації. Збільшення різноманітності патогенів веде до того, що будь-яка бактерія може потрапити в середовище людей і стати причиною спалаху інфекційного захворювання. Автори дослідження впевнені: збереження дикої природи та розуміння механізмів поширення нових вірусів допоможе в розробці методів боротьби зі смертельно небезпечними недугами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button