Наука

Харчова добавка зменшує шкідливі наслідки ВІЛ і антиретровірусної терапії

Дослідження на генетично модифікованих мишах показало, що використання безпечної харчової добавки знижує вплив ВІЛ і антиретровірусної терапії на роботу мітохондрій.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі показали, що мітохондріальний антиоксидант MitoQ, доступний в якості харчової добавки, усуває шкідливий вплив ВІЛ і антиретровірусної терапії на мітохондрії в головному мозку, серце, аорті, легенях, нирках і печінці.

Для свого експерименту вчені використовували гуманізованих мишей з людськими імунними клітинами, які можуть бути інфіковані ВІЛ. Вони заразили піддослідних тварин вірусом і лікували за допомогою антиретровірусної терапії, що складається з тенофовіра, емтріцитабіна і ралтегравіра. Після прийому препаратів половині мишей разом з питною водою давали MitoQ.

Дослідження показало, що в порівнянні з неінфікованими мишами у ВІЛ-інфікованих мишей, які отримували терапію, спостерігалася мітохондріальна дисфункція в імунних клітинах людини в головному мозку, серці, печінці, легенях і кишечнику. При цьому у мишей, які отримували разом з терапією харчову добавку, мітохондріальна дисфункція в органах зменшилася в порівнянні з тими, які брали тільки ліки.

Мітохондрії — ключові клітинні структури, які важливі для нормального функціонування всіх систем організму. ВІЛ викликає хронічне запалення і імунну дисфункцію, які сприяють пошкодженню органів. Причини цього неясні, але відомо, що мітохондріальна дисфункція сприяє пошкодженню органів і спостерігається при ВІЛ.

Дослідники відзначають, що поточні результати є попередніми і вимагають перевірки в клінічних випробуваннях на людях. Хоча гуманізовані миші служать хорошою попередньою моделлю для дослідження, вони не відтворюють в повній мірі ВІЛ-інфекцію у людей. Подальші випробування покажуть, чи можна використовувати дієтичну добавку для лікування супутніх захворювань при ВІЛ-інфекції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button