Фото

Google Earth поновив Timelapse і представив 4D-зміни планети за 37 років

Сервіс Google Earth провів найбільше оновлення з 2017 року і запропонував користувачам побачити планету в новому вимірі — тимчасове.

Дубай у 2020 році в таймлапсі Google / © Google Earth

За допомогою Timelapse в Google Earth розмістили 24 мільйони супутникових фотографій, знятих за останні 37 років, і об’єднали в інтерактивний 4D-інтерфейс. Користувачі можуть спостерігати, як за майже чотири десятиліття розвивалася і змінювалася планета.

За останні півстоліття на Землі відбулися величезні зміни навколишнього середовища — більше, ніж будь-коли в історії людства. «Багато людей відчули ці зміни у власних громадах. Я сама була серед тисяч каліфорнійців, евакуйованих зі своїх будинків під час пожеж в штаті минулого року. Для інших же наслідки зміни клімату здаються абстрактними й далекими — як танення крижаних вершин і відступ льодовиків», – написала директор Google Earth Ребекка Мур.

Зміни планети з 1984 до 2020 року / © Google Earth

Оновлена за допомогою Timelapse картина в Google Earth показує не тільки актуальні проблеми навколишнього середовища, але і рішення, а також заворожуюче красиві природні явища, які розгортаються протягом десятиліть.

Google також зібрала на одній сторінці добірку відеороликів з різними аспектами планетарних змін – розширення міст, вплив гірських порід, зміна напрямків рухів річок, зростання мегаполісів, вирубка лісів і збільшення сільського господарства.

Вплив змін на світовий океан / © Google Earth

Зміни міст з 1984 року / © Google Earth

Лісові зміни / © Google Earth

За останні 15 років сервісом Google Earth скористалися мільярди людей, свідчать дані компанії. Люди розглядали Еверест, свої рідні міста і безліч інших локацій з висоти польоту.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button