Фото

Біля берегів Єгипту знайдено дуже рідкісний затонулий корабель (фото)

Співробітники Європейського інституту підводної археології (IEASM) виявили давньогрецький корабель, затонулий в епоху Птолемеїв (323-30 роки до н.е). Корабель знайдений в затоці Абу-Кір, недалеко від Олександрії, Єгипет.

Ministry of Tourism and Antiquities

Франк Годдіо, президент IEASM, каже, що корабель затонув після того, як на нього впали великі брили з храму Амона. Сама споруда була зруйнована під час катаклізму приблизно в II столітті до нашої ери. Годдіо і його колеги вважають, що давньогрецьке судно було пришвартовано до причалу в каналі, коли сталася катастрофа.

Ministry of Tourism and Antiquities

Ті ж самі блоки, які затопили корабель, можливо, допомогли зберегти його до наших днів. Водолази, які вивчали судно, сказали, що блоки дозволили кораблю залишитися на місці на дні каналу. Згодом судно заповнилося глиною, виявити його вдалося лише завдяки прототипу гідролокатора.

Ministry of Tourism and Antiquities

Усередині корабля водолази виявили безліч скарбів. Амфори, золоті статуетки і багато іншого. Однак дістати трофеї з корабля буде складно, адже вони «замуровані» в глині.

Фахівці відзначають, що ця знахідка увійде в підручники з історії, оскільки в затоці Абу-Кір також знаходиться затонуле Стародавнє місто Іракліон. Коли корабель затонув, грецька цивілізація все ще мала великий вплив в Єгипті, а дні фараонів повільно підходили до кінця.

Ministry of Tourism and Antiquities

Крім цього, знахідки таких типів кораблів вкрай рідкісні, особливо сьогодні. Нині єдиним знайденим стародавнім судном цього періоду є пунічний корабель Марсала, що датується приблизно 235 роком до нашої ери. До виявлення цієї давньогрецької корабельної аварії елліністичні кораблі такого типу і конструкції були абсолютно невідомі археологам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button