Людина

Домашня робота виявилася корисною для мозку

Робота опублікована в журналі BMC Geriatrics. Відомо, що фізичні вправи позитивно впливають на когнітивні здібності. Однак вчені з Науково-дослідного інституту Ротмана (Канада) показали, що домашня робота по дому може надавати сприятливий вплив і на мозок. Йдеться про літніх людей, за участю яких (66 осіб) і проводили дослідження.

Домашня робота виявилася корисною для мозку / © Getty images

Учасників опитували на тему того, скільки часу вони витрачають на домашні справи: наприклад, прибирання, готування, покупки в магазині, дрібний ремонт та інше. З’ясувалося, що у тих літніх людей, які проводять більше часу, займаючись такого роду діяльністю, обсяг мозку був більшим, ніж у тих, хто уникав подібної роботи. Ці особливості виявили в гіпокампі, який грає важливу роль в процесах запам’ятовування і навчання, і в лобовій частці, яка бере участь у багатьох аспектах пізнання.

З іншого боку, вчені не виключають, що слідство і причину в цьому випадку можна поміняти місцями: люди з великим об’ємом мозку охочіше займаються домашніми справами, ніж ті, у кого цієї особливості немає.

Однак існують непрямі докази на користь того, що це не так, і розвиток мозку — наслідок, а не причина такої активності. Адже відомо, що фізичне навантаження позитивно впливає на здоров’я серця. Тому, можливо, робота по дому впливає і на серце, і на кровоносні судини, а значить, пов’язана і зі здоров’ям мозку.

Крім того, планування й організація домашніх справ можуть сприяти формуванню нових нейронних зв’язків з плином часу, коли відбувається старіння організму. Є ймовірність і того, що люди похилого віку, які більше поралися по дому, менше часу витрачали на сидячий спосіб життя. А це також пов’язано з кращою роботою мозку.

У майбутньому дослідники мають намір більш об’єктивно вивчити фізичну активність в домашніх умовах за допомогою переносних пристроїв. Таким чином їм вдасться виробити рекомендації для літніх людей з метою профілактики захворювань головного мозку.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments