Відео

Графік зростання температури на Землі (відео)

Вчений-кліматолог Ед Хокінс з Університету Рідінга у Великобританії представив анімовану графіку, яка наочно демонструє зростання температури на нашій планеті з кінця 19 століття до теперішнього часу.

За словами вченого, темпи температурних змін стають очевидні відразу, особливо протягом кількох останніх десятиліть.

Зазначимо, що березень 2016 року став найтеплішим за всю історію спостережень, показує статистика НАСА по середній глобальній температурі. За даними космічного агентства, середньосвітова температура в березні була на 1,28 градуси Цельсія вище средньоберезневої в XX столітті.

Раніше аналіз семирічних спостережень місії НАСА з моніторингу за хмарами показав, що хмари не так сильно уповільнюють нагрівання планети, як вважалося раніше. Це означає, що темпи зростання температури можуть прискоритися на 25 %, оскільки забруднення атмосфери парниковими газами стає все сильніше.

Нарешті, нове дослідження французьких вчених показало, що літо в Європі тепер настає на 10 днів раніше, ніж 40 років тому. І якщо поточні темпи викидів вуглекислого газу збережуться, то до кінця століття спекотна пора буде починатися вже на 20 днів раніше покладеного терміну, характерного для доіндустріальної епохи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть