Всесвіт

“Хаббл” випадково зняв невеликий астероїд, який мчить “крізь галактики” (фото)

Знімок слідів астероїда – вдалий побічний ефект спостережень за галактиками-сусідами Чумацького Шляху. Про це повідомляється у прес-реліз Європейського космічного агентства.

На новому знімку космічного телескопа “Хаббл” НАСА / ЄКА, зображено безліч астрономічних об’єктів. На фотографії “розкидані” фонові галактики — від величних спіралей до розмитих еліпсів; а також – яскраві зірки на передньому плані, оточені дифракційними «сплесками».

У центрі зображення – розпливчаста форма маленької галактики UGC 7983 виглядає як туманна хмара, яка світиться. Вона знаходиться приблизно в 30 млн світлових років від Землі в сузір’ї Діви і являє собою карликову неправильну галактику. Вважається, що такі об’єкти схожі на найдавніші галактики у Всесвіті.

Автори та права: ESA / Hubble та NASA, р. Таллі; СС BY 4.0.

Також на фотографії можна помітити “космічного порушника” – невеликий астероїд, всього кілька кілометрів в поперечнику. На фото він ніби мчить “крізь галактики”. Його видно у верхній лівій частині цього зображення у вигляді чотирьох смуг світла, які розділені невеликими проміжками. Все через чотири окремі експозиції, які об’єднали для створення цього зображення. Невеликі проміжки між кожним спостереженням необхідні для зміни фільтрів у вдосконаленій камері «Хаббла» для оглядів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button