Земля

Приховану колонію пінгвінів випадково знайшли по знімках з космосу (фото)

На супутникових фотографіях Західної Антарктики виявлена раніше невідома гніздова колонія імператорських пінгвінів.

Небачену раніше колонію імператорських пінгвінів – одну з 66 існуючих — випадково помітили на супутникових фотографіях Західної Антарктиди. На них чітко видно їх гуано або послід, який забарвив лід.

За оцінками, в колонії мешкає близько 1000 дорослих птахів, 500 пар з пташенятами, що робить її відносно невеликою для місця розмноження імператорських пінгвінів (Aptenodytes forsteri). Але це важливе доповнення до того, що відомо про цей вид.

До теперішнього часу вчені виявили на узбережжі Антарктиди 66 колоній імператорських пінгвінів; 
багато з них знаходяться у віддалених районах і видно лише на супутникових знімках. Зображення надано Пітером Фретвеллом / BAS

Пітер Фретвелл, співробітник служби географічної інформації Британської антарктичної служби, виявив колонію в грудні. Однак офіційне оголошення відклали на 20 січня — День обізнаності про пінгвінів, який проводиться щороку.

Фретвелл розповів Live Science, що він спочатку вивчав втрату морського льоду на фотографіях з двох супутників Copernicus Sentinel-2 Європейського космічного агентства. Саме тоді він помітив відмінні ознаки колонії імператорських пінгвінів — гуано.

Коричневі плями на льоду, які з’явилися через гуано колонії імператорських пінгвінів, вперше були помічені на фотографіях Західної Антарктиди середнього розрішення, зроблених супутниками Copernicus Sentinel-2 в грудні. Кредит зображення: Copernicus Sentinel-2 / BAS

Фотографії тієї ж області з більш високою роздільною здатністю, зроблені в жовтні супутником Maxar WorldView-3. Він відображає об’єкти розміром до 30 см в поперечнику і підтвердив наявність гніздової колонії недалеко від мису Верлегер в Західній Антарктиді.

Оскільки гуано пінгвінів накопичується і забарвлює лід і сніг в темно-коричневий колір, його набагато легше побачити здалеку, ніж самих імператорських пінгвінів. Але зображення з високою роздільною здатністю також показують і окремих імператорських особин — у вигляді крихітних точок. Оцінка популяції заснована на них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button