Всесвіт

Астрономи придумали, як шукати “нафту” в міжзоряному просторі

Раніше вчені створили лабораторні аналоги вуглецевого міжзоряного пилу, імітуючи умови космічного середовища в лабораторії Університету Нового Південного Уельсу в Австралії.

Вчені розробили новий метод пошуку сполук вуглецю в космосі, аналогічний пошуку нафти на Землі. Результати опубліковані в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.  Аліфатичні вуглеводні, які присутні в деяких молекулах нафти, необхідні для живих організмів. Вони представляють особливий інтерес для вивчення міжзоряного середовища.

Раніше вчені створили лабораторні аналоги вуглецевого міжзоряного пилу, імітуючи умови космічного середовища в лабораторії Університету Нового Південного Уельсу в Австралії. Потім вони виміряли коефіцієнт поглинання аліфатичних вуглеводнів в них і об’єднали його з даними спостережень телескопа UKIRT на Гаваях. У підсумку, дослідники виявили велику кількість аліфатичного вуглеводневого матеріалу, укладеного в пилу міжзоряного простору.

Тепер вчені впровадили новий метод спостереження, щоб поставити на карту кількість аліфатичних вуглеводнів через пилові лінії огляду в центр Чумацького Шляху, а потім застосували цей метод до іншого поля в галактичному диску. У підсумку, карти показали розподіл вуглеводнів в міжзоряному середовищі. Виявилося, що не менше 20% космічного вуглецю приховано в маслянистій складовій міжзоряного пилу. Це робить його важливим резервуаром органічного матеріалу в галактичному диску. Метод можна покращити за допомогою космічного телескопа Webb.

Між зірками знаходиться величезна кількість міжзоряного газу і пилу, яка може містити сполуки вуглецю. Цей матеріал вчені називають вуглецевим міжзоряним пилом і він – важливий резервуар органічного матеріалу в космосі. Безперервний круговорот речовини між зірками і газу в міжзоряному середовищі Галактики «доставляє» органічні молекули в планетарні системи, які знову формуються.

Вважається, що особливий підклас органічних молекул, відомий як пребіотичні молекули, відіграє важливу роль у формуванні життя на Землі. Швидше за все, вони збереглися в вуглецевому міжзоряному пилу, зібраному разом у планетезималях на ранній стадії формування планет. Хімічний склад показує, наскільки середовище планети підходить для формування життя. Тому важливо зрозуміти життєвий цикл вуглецевого міжзоряного пилу для подальшого вивчення цієї можливості.

Для цього вчені використовують молекули вуглеводнів — підгрупу органічних молекул. Аліфатичні і ароматичні вуглеводні-молекули, що містять ланцюжки і/або кільця атомів вуглецю, — складають важливу частину сирої нафти на Землі, яка утворилася під земною корою із залишків живих організмів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button