Всесвіт

«Хаббл» запускає найбільший огляд найближчих зірок в ультрафіолетовому світлі

Щоб краще зрозуміти зірки і їх еволюцію, Науковий інститут космічного телескопа виступив з новою амбітною ініціативою з космічним телескопом Хаббла під назвою ULLYSES (УФ-бібліотека молодих зірок в якості основних стандартів). Комплексна програма побудує набір даних, який можна використовувати для створення спектральної бібліотеки зіркових «шаблонів» для вивчення різноманітності зірок. Про нове дослідження повідомляє ESA / Hubble Information Centre.

Зірки не створені рівними. Вони охоплюють широкий діапазон розмірів, віку і температур: від мініатюрних червоних холодних маломасивних зірок до величезних синіх гарячих масивних зірок. Сонце знаходиться приблизно посередині між цими популяціями. Зірки – головні будівельні блоки Всесвіту, з яких складаються величезні галактики. Тому астрономи прагнуть краще зрозуміти, як вони народжуються і вмирають. Протягом життя зірки пов’язані з усіма важливим процесами в космосі – від створення планет до утворення й еволюції галактик.

Щоб краще зрозуміти зірки й зоряну еволюцію, Науковий інститут космічного телескопа (STScI) в Балтіморі, штат Мериленд, запустив новий амбітний проєкт з космічним телескопом «Хаббл» НАСА під назвою ULLYSES (Ultraviolet Legacy Library of Young Stars as Essential Standards – УФ-бібліотека молодих зірок в якості основних стандартів).

Створення своєрідної УФ-картотеки зірок дозволить систематизувати великий набір даних. Чутливість «Хаббла» до ультрафіолетового світла робить його єдиною обсерваторією, яка зараз здатна вивчати зірки на цих довжинах хвиль світла. Молоді маломасивні зірки і масивні зірки-монстри випромінюють багато енергії саме в УФ-світлі.

ULLYSES – найбільша програма спостережень “Хаббла” за всю історію. Жодній програмі не виділялося стільки часу. В огляд буде включено більше 300 зірок. Ультрафіолетовий (УФ) світло від обраних зірок використовується для створення бібліотеки спектральних «шаблонів» молодих маломасивних зірок з восьми областей зореутворення в Чумацькому Шляху, а також повністю зрілих зірок великої маси в найближчих карликових галактиках, включаючи Магелланові Хмари.

«Хаббл» запускає найбільший огляд найближчих зірок в ультрафіолетовому світлі Це наземний телескопічний знімок Великої Магелланової Хмари (БМО), галактики-супутника нашого Чумацького Шляху. Галактика є однією з декількох обраних цілей нової ініціативи з космічним телескопом Хаббла НАСА під назвою ULLYSES (УФ-бібліотека молодих зірок в якості основних стандартів). Програма розглядає понад 300 зірок для створення каталогу ультрафіолетового світла, щоб відобразити всю різноманітність зірок, від молодих до старих. Мета програми – дати астрономам повніше уявлення про народження зірок і про те, як це пов’язано з усім, від планет до утворення і еволюції галактик. SMC містить гарячі, масивні блакитні зірки, аналогічні примітивному складу ранніх галактик, тому астрономи можуть отримати уявлення про те, як їх закінчення могло вплинути на ранню еволюцію галактик мільярди років тому. Цільові зірки взяті з архівних спостережень Хаббла (жовті круги) і нових спостережень (сині круги) в рамках програми ULLYSES. Автори і права: НАСА, ЄКА, Дж. Роман-Дюваль (STScI), програма ULLYSES і Р. Гендлер.

«Одна з ключових цілей ULLYSES – сформувати повну еталонну вибірку, яку можна використовувати для створення спектральних бібліотек. ULLYSES допоможе в майбутніх дослідженнях астрономів всього світу », – робить висновок керівник програми Юлія Роман-Дюваль з STScI.

Інститут в цей час надає астрономічній спільноті першу серію спостережень ULLYSES. Ранні мети проєкту – гарячі масивні блакитні зірки в декількох найближчих карликових галактиках.

«Хаббл» запускає найбільший огляд найближчих зірок в ультрафіолетовому світлі Це наземний телескопічний знімок Малої Магелланової Хмари (SMC), галактики-супутника нашого Чумацького Шляху. Галактика є однією з декількох обраних цілей нової ініціативи з космічним телескопом Хаббла НАСА під назвою ULLYSES (УФ-бібліотека молодих зірок в якості основних стандартів). Програма розглядає понад 300 зірок для створення каталогу ультрафіолетового світла, щоб відобразити всю різноманітність зірок, від молодих до старих. Мета програми – дати астрономам повніше уявлення про народження зірок і про те, як це пов’язано з усім, від планет до утворення і еволюції галактик. SMC містить гарячі, масивні блакитні зірки, аналогічні примітивному складу ранніх галактик, тому астрономи можуть отримати уявлення про те, як їх закінчення могло вплинути на ранню еволюцію галактик мільярди років тому. Цільові зірки взяті з архівних спостережень Хаббла (жовті круги) і нових спостережень (сині круги) в рамках програми ULLYSES. Автори і права: НАСА, ЄКА, Дж. Роман-Дюваль (STScI), програма ULLYSES і С. Гізар.

Мета програми – дати астрономам повніше уявлення про народження зірок і про те, як це пов’язано з усім, від планет до утворення і еволюції галактик. Астрономи хочуть дізнатися, як молоді маломасивні зірки впливають на еволюцію і склад планет, які формуються навколо них. Інтенсивне ультрафіолетове випромінювання розриває молекули і проникає в навколозоряні диски, де утворюються планети, впливаючи на їх хімічний склад. Це має пряме відношення до населеності планет.

Науково-технічний персонал STScI розробляє програмне забезпечення, щоб забезпечити широкий доступ до бібліотеки для астрономічної спільноти.

Програма ULLYSES створює спадщину на майбутнє, створюючи всеосяжну базу даних, яку астрономи будуть використовувати для досліджень в найближчі десятиліття.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button