Всесвіт

Місія перенаправлення астероїдів перевершила очікування (фото)

Дослідники підтвердили успіх місії DART. П’ять статей про результати зіткнення і зміну траєкторії астероїда Дідіма опубліковані в журналі Nature.

Дослідники проаналізували дані, зібрані після завершення місії НАСА Dart-Double Asteroid Redirection Test (“випробування перенаправлення подвійного астероїда”). Аналіз показав, що зіткнення космічного корабля з астероїдом Диморфом призвело до викиду з поверхні матеріалу, який посилив зміну траєкторії космічного каменю.

Місія DART – частина програми по захисту Землі від зіткнення з космічним об’єктом. Для тестування технології зміни траєкторії небезпечного об’єкта НАСА відправило космічний корабель до системи подвійного астероїда — Дідіма і його супутника Діморфа. Корабель і астероїд-супутник зіткнулися в кінці вересня.

Система з двох астероїдів: Діморф (ліворуч) обертається навколо більшого і масивнішого Дидима (праворуч). Зображення: NASA / Johns Hopkins APL

Дослідники очікували, що зіткнення скоротить 12-годинну орбіту Діморфа на 10 хвилин, але фактичні розрахунки показали, що зміна виявилася навіть більш серйозною. Цей астероїд наблизився до Дідіма і тепер робить один повний оберт навколо нього менш ніж за 11,5 год.

Зіткнення корабля з астероїдом не тільки передало йому імпульс, але також спровокувало викид уламків в космос. Саме цей кам’яний “струмінь”, викинутий в космос, призвів до більш сильної зміни напрямку руху астероїда. Дослідження з описом зіткнення корабля, зміни траєкторії астероїда і спостереженнями за уламками, опубліковані в журналі Nature.

Хвіст з уламків, що сформувався після зіткнення корабля і астероїда на знімку телескопа «Хаббл». Зображення: NASA / ESA / STScI / Hubble

Результати місії свідчать, що, якщо про наближення зіткнення буде відомо заздалегідь, існуючі технології дозволять захистити Землю і відхилити небезпечний об’єкт від нашої планети, укладають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button