Авто

Легендарний преміальний автовиробник повністю відмовляється від бензину

Всесвітньо відома компанія Bentley планує до 2030 року повністю згорнути виробництво автомобілів, що працюють на бензині. А вже з 2026-го в асортименті марки залишаться тільки гібриди і електромобілі. Всім охочим придбати машину класу люкс з британськими коренями і класичним ДВЗ під капотом доведеться поспішити.

Інтегрована електрична силова установка Bentley-OCTOPUS (Optimised Components, Test and simulatiOn, toolkits for Powertrains which integrate Ultra high-speed motor Solutions) / © Bentley

Якось так історично склалося, що при створенні найдорожчих і комфортних автомобілів виробники вдаряються в крайності. Вони або намагаються дотримуватися перевірених часом рішень, доводячи їх до досконалості, або з головою занурюються в інновації. У певному сенсі обидва ці підходи зрозумілі. Клієнта потрібно або заманити чимось знайомим, комфортним і доведеним до розуму або ж здивувати дивовижними «фішками».

Автомобілі Bentley зазвичай асоціюються з безсмертної британською класикою. Розкішні, солідні і стильні — в їх інтер’єрах багато дерева і натуральної шкіри, а під капотом — обов’язково потужний бензиновий двигун великого обсягу. Але, судячи з офіційного прес-релізу, компанія прийняла рішення зробити круту зміну курсу. На 101-му році існування марка приймає стратегію розвитку Beyond100 (можна перекласти як «За сто [років]»).

© Bentley

Згідно з цим планом, компанія обіцяє перетворитися в повністю вуглецево-нейтральну структуру. Для цього автовиробник збирається винайти заново кожен аспект всіх бізнес-процесів. Природно, для досягнення таких амбітних цілей доведеться істотно змінити й операційну діяльність, і виробничі ланцюжки, і весь модельний ряд.

З останнім пунктом все досить просто. Уже в 2026 році випуск автомобілів марки зі «звичайною» бензиновою силовою установкою припиниться. З цього моменту всі нові машини Bentley будуть або гібридними з можливістю зарядки батареї від мережі, або тільки електричними. А після 2030 року гібридів ніхто більше не побачить. Чи збирається компанія займатися водневим транспортом або зупиниться тільки на акумуляторних електромобілях, поки не уточнюється.

Останній зібраний V8 на шість і три чверті літра отримав пам’ятну табличку на впускному колекторі. Цей двигун був розроблений Bentley і Rolls-Royce в далеких 1950-х. В арсеналі марки залишилося всього три двигуни: гібридний V6, чотирьохлітровий V8 і колосальний W12 об’ємом майже шість літрів і потужністю 550-600 кінських сил / © Bentley

Новина про тотальне «озеленення» компанії — не перше потрясіння для фанатів легендарного бренду. У 2020 році марка Bentley попрощалася відразу з декількома своїми історичними продуктами. Початок літа ознаменувався звісткою про зняття з виробництва легендарного мотора V8 об’ємом 6,75 літра. Він випускався понад 61 рік, що, безумовно, абсолютний рекорд для автомобільних восьмициліндрових двигунів. Разом з ним на пенсію вирушила єдина модель, яка оснащувалася цим агрегатом, — седан Mulsanne.

Концепт повністю електричного купе Bentley EXP 100 GT / © Bentley

Варто відзначити, що Bentley змінює курс не на порожньому місці. У серпні стало відомо, що компанія приєдналася до проєкту OCTOPUS. Ця асоціація займається розробкою оптимальних рішень для транспорту майбутнього. Поміж іншого одна з головних її цілей — створення інтегрованої електричної силової установки без використання рідкоземельних магнітів і мідних проводів в обмотках двигунів. Всі компоненти — мотори, трансмісія і провідна електроніка — будуть розташовуватися в єдиному компактному блоці.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»