Наука

Годування собак сирим м’ясом може призвести до важкого гастроентериту у власника

Хоча сире м’ясо здається найбільш природною їжею для наших чотириногих друзів, вчені з Брістольського університету показали, що така дієта небезпечна для собак — і навіть для їх господарів. Виявилося, харчування сирим м’ясом може призвести до формування в кишечнику собаки стійких до антибіотиків бактерій, які в майбутньому ризикують стати причиною гастроентериту та інших важких захворювань. Дослідження опубліковано в журналі Journal of Antimicrobial Chemotherapy.

Кишкова паличка Escherichia coli – найбільш звичайний вид бактерій, що живе в кишечнику більшості видів теплокровних тварин, включаючи собак і людей. Більшість штамів E. coli нешкідливі, але зустрічаються серед цих бактерій і збудники багатьох важких захворювань, що включають гастроентерити, запалення сечостатевої системи і менінгіт.

Як і всі бактерії, у кишкової палички може формуватися стійкість до антибіотиків, що в разі вірулентності штаму здатне привести до важких бактеріальних захворювань, які погано піддаються лікуванню. Тепер ми знаємо ще одне джерело, з якого людині можуть передатися стійкі до антибіотиків кишкові палички, — це їх собаки, з фекаліями яких в навколишнє середовище виділяються мільйони бактерій.

У дослідженні, проведеному вченими з Брістольського університету (Великобританія), взяли участь понад 800 собак та їх власників. Останні заповнювали анкети, в яких вказували особливості годування вихованця, і здавали на аналіз зразки собачих фекалій.

Виявилося, незалежно від віку собаки і тривалості годування її сирим м’ясом у фекаліях могли виявитися стійкі до антибіотиків кишкові палички, адже м’ясо, яке ми купуємо в магазинах, містить безліч антибіотиків, що застосовуються при вирощуванні сільськогосподарських тварин.

Досить статися випадковій мутації, яка забезпечить однієї-єдиної бактерії стійкість до антибіотика, і та почне стрімко розмножуватися, більш не сприйнятлива до ліків. Добре, якщо бактерія виявиться нешкідливою, але якщо стійкість отримає вірулентний штам, тварина може загинути.

Особливе занепокоєння вчених викликає той факт, що кишкова паличка може передаватися від собак до людей — наприклад, через контакт власників з фекаліями вихованця. Це не означає, що господарям не потрібно прибирати за своїми собаками під час вигулу — просто слід дотримуватися правил гігієни і не дозволяти вихованцям спорожнюватися в недозволених місцях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button