Земля

Гравітація Сонця і місяця може вплинути на сон, зростання і активність організмів

Гравітаційна дія Сонця і Місяця впливає на поведінку організмів: вона може змінюватися і живі істоти під неї підлаштуються.

Вчені з Університету Кампінаса в Бразилії спостерігали за коливаннями автолюмінесценції, які відбуваються через проростання насіння. Всі ці дії регулюються гравітаційними припливами.

Відзначається, що всі організми циклічно змінюють свою активність і адаптуються, якщо це потрібно. Довгострокові та короткострокові цикли переважають. Їх дії можна назвати організованою гомеостатичною діяльністю. На них впливають, наприклад, зміна дня і ночі, зміна пори року.

Ритми активності всіх біологічних організмів, рослин і тварин, тісно пов’язані з гравітаційними припливами. На них впливає система Сонце-Земля-Місяць.

“На всю матерію на Землі впливають гравітаційні сили Сонця і Місяця, виражені у вигляді припливів і відливів. Періодичні коливання – це добові цикли, які модулюються щомісяця і щорічно рухами цих двох небесних тіл. Всі організми на планеті еволюціонували в цьому контексті. У статті ми прагнули показати, що гравітаційні припливи — це важливий аспект, який серйозно впливає на життя організмів”, – говориться в дослідженні.

Автори нової роботи зробили великий огляд літератури, а також метааналіз даних про три випадки раніше не дослідженого впливу гравітації на живі організми. Це плавальна активність ізопод, дрібних ракоподібних без панцира, які з’явилися приблизно 300 млн років тому.

“Дані показують, що за відсутності інших ритмічних впливів, таких як освітлення або температура, тільки гравітаційних припливів достатньо, щоб організувати циклічну поведінку цих організмів. Це свідчення ставить під сумнів обгрунтованість так званих експериментів з вільним запуском, в яких контролюється кілька факторів навколишнього середовища, але гравітаційні коливання не беруться до уваги. Ці коливання продовжують існувати і можуть модулювати поведінку живих організмів”, – продовжують вчені.

Автори підкреслюють, що тварини модулюють свою поведінку відповідно до припливів і відливів в 12,4-годинному циклі, обумовленому місячно-сонячною динамікою. Це відбувається навіть коли їх переміщують в лабораторію з водою, яка має стабільний рівень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments