Головна / Здоров'я / Як харчуватися восени: осінні овочі та фрукти

Як харчуватися восени: осінні овочі та фрукти

Звичайно, з приходом осені кількість фруктів і овочів на прилавках зменшується, проте сезон плодів не закінчується разом з літом. Багато овочів та фруктів навіть стають смачніше саме восени. Ось ті сезонні продукти, які точно варто купити при наступному поході в магазин.

Солодка картопля

Батат не часто можна зустріти на прилавках магазинів, але якщо ви його помітили, то його обов’язково варто придбати. Солодка картопля відрізняється від звичайної, звичного нам плода тим, що містить величезну кількість вітаміну А і має низький глікемічний індекс, який означає, що незважаючи на назву, солодка картопля не різко піднімає рівень глюкози в крові, повільно засвоюється і надовго насичує. Батат також містить калій і вітамін С.

В магазині чи на ринку варто віддавати перевагу середнього розміру твердого батату, що не має вм’ятин, тріщин. Способи приготування батату ті ж, що і у звичайної картоплі.

Яблука

Яблука є смачним джерелом вітаміну С, вітамінів групи В, калію, фосфору і клітковини. Усі ці компоненти знижують рівень поганого холестерину в крові, зменшують ризик розвитку цукрового діабету, а також запобігають ризику появи ішемічного інсульту, хвороби Альцгеймера і деяких видів онкології.

Гранати

У гранаті міститься багато клітковини, вітамін С, вітамін К, фолієва кислота, калій. Антиоксиданти поліфеноли і антоціани, що містяться в плоді, захищають клітини від мутацій. Всі названі речовини знижують артеріальний тиск, зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а також онкології молочної залози і простати.

Гранати варто вибирати важкі, з насиченим кольором шкірки. Сама шкірка повинна бути гладкою, м’якою, не мати подряпин і вм’ятин.

Виноград

У цій ягоді містяться поліфеноли і калій, корисні для серця і артерій. Антиоксидант ресвератрол, який міститься у винограді, допомагає позбутися від акне.

Брюссельська капуста

Брюссельська капуста свіжа зазвичай з’являється на прилавках в жовтні. Капуста багата вітамінами К, С, А, а також містить марганець, клітковину і фолієву кислоту. В замороженому вигляді її можна знайти цілий рік. Брюссельську капусту можна подати на стіл як гарнір до риби або м’яса, а також запекти в духовці, наприклад, з медом.

 
comments powered by HyperComments