Головна / Здоров'я / Температура 37,0. Симптом, який не варто ігнорувати

Температура 37,0. Симптом, який не варто ігнорувати

Ми звикли до того, що температура 37,0 і за температуру не вважають. Зазвичай, коли ми з нею стикаємося, то лікування обмежується зайвим кухлем чаю або випитим ліками для покращення імунітету. Однак у ряді випадків така температура тіла (особливо, якщо вона тримається деякий час) може сигналізувати про низку небезпечних для життя захворювань.

Однак перш ніж звертатися до лікаря за допомогою, необхідно пам’ятати, що нормальна температура тіла людини — це необов’язково 36,6 (вони є нижньою межею норми, в той час як верхня — 37,2). Тому якщо ваша звичайна температура дорівнює 37, то це не значить, що ви повинні піддаватися паніці і замовляти собі місце на цвинтарі. Інша справа, якщо ваша звичайна температура 36,8, а протягом останніх декількох днів вона стабільно тримається на 37,0.

Однією з причин такої температури може бути застуда. Такий варіант здається особливо вірогідним, якщо на дворі холодна пора року і ви, наприклад, напередодні потрапили під дощ. У цьому випадку вам необхідно пити більше води і намагатися не напружуватися, щоб організм міг справитися з вірусом. Температура при застуді зазвичай тримається не більше п’яти днів. Але якщо минув уже тиждень, а температура не стала зменшуватися, то, швидше за все, у вас може бути більш серйозна проблема.

Наприклад, на ранніх стадіях практично неможливо виявити туберкульоз. Людина просто починає відчувати слабкість, апатію, і те саме невелике підвищення температури. Щоб переконатися напевно, потрібно зробити флюорографію і проконсультуватися з терапевтом, який або заспокоїть вас, або направить на здачу аналізів.

Якщо ви страждаєте залізодефіцитною анемією, то у вас теж може спостерігатися підвищена температура тіла, бо через нестачу заліза порушується терморегуляція. Вам достатньо здати аналіз крові, щоб дізнатися точно.

Рак і деякі хронічні аутоімунні захворювання в якості першого симптому також мають підвищення температури тіла. Звичайно є і додаткові сигнали організму: ви втрачаєте вагу, слабнете, відчуваєте біль по всьому тілу. Якщо ви знайшли у себе подібні симптоми — негайно зверніться до лікаря і здайте аналізи на сечу і кров, щоб якомога швидше почати лікування.

При тиреотоксикозі в щитовидній залозі виділяється більше гормонів, ніж потрібно, і від цього може підніматися температура тіла. У якості «супроводу» ви можете зіткнутися із зайвою пітливістю, прискореним серцебиттям і підвищеною стомлюваністю. Здайте аналізи на гормони і проконсультуйтеся з ендокринологом, щоб зрозуміти, як діяти далі.

Але не намагайтеся ставити собі діагноз самі, дані ознаки не завжди сигналізують про такі серйозні захворювання.