Фото

Як можуть виглядати майбутні колонії на Марсі (фото + відео)

З кожним роком Марс стає все ближчим. Історичний запуск SpaceX космонавтів на МКС, політ одразу ж трьох місії різних країн до Червоної планети і успішні випробування прототипу Starship Ілона Маска натякають на те, що колонізація Марса — це не фантастика. Поки науковці та інженери з усього світу вигадують нові методи та обладнання для пошуку життя на далекій планеті, архітектори і конструктори замислюються над тим, як наше життя може виглядати на Марсі. Пропонуємо подивитися найцікавіші та найперспективніші проєкти марсіанського житла і пофантазувати, який же вид з вікна буде у перших колонізаторів!

Паризька компанія Interstellar Labs займається будівництвом біорегенеративних сіл на Землі і за її межами (принаймні, так кажуть творці фірми). Зараз співробітники Interstellar Labs планують мережу біомів в Мохаве в Каліфорнії, яка може стати прототипом майбутнього житла на Марсі.

EBIOS — це експериментальна біорегенеративна станція, яка являє собою «кругле» село з «регенеративними технологіями життєзабезпечення». Головний принцип цього проєкту полягає в створенні технологій, які допоможуть зберегти (і можливо відновити) земне життя на інших планетах. Зараз Interstellar Labs тісно співпрацює з NASA, щоб створити ідеальне середовище проживання, яке допоможе людям почати нову епоху у вивченні інших планет.

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе
Interstellar Lab

Ще один проєкт, який вже відзначило NASA — концепт 3D-будинків від архітектурного бюро AI SpaceFactory. З цим проєктом компанія увійшла в число фіналістів конкурсу від NASA і стала відома на весь світ своїми марсіанськими «вуликами». Оскільки проєкт спочатку припускає використання тільки елементів, які є на Марсі, це зменшує його залежність від будівельних матеріалів з Землі, а значить і скорочує вартість, а головне час будівництва.

«Вулика» можуть бути зведені зі спеціальної суміші базальтового волокна, витягнутого з марсіанських порід, і полімолочної кислоти, одержаної з рослин, які будуть вирощуватися на Марсі. Даний концепт передбачає одиночне проживання, однак всередині таких будівель може поміститися більша кількість людей для спільного дозвілля.

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе
AI SpaceFactory

А от переможцем конкурсу 3D-Printed Habitat Challenge від NASA став проєкт Zopherus, розроблений командою з Арканзасу. Передбачається, що на Червону планету приземлиться павукоподібний апарат з 3D-принтером, який спочатку досліджує територію, а потім почне будувати житлові модулі, які можуть бути зведені без втручання людини і можуть очікувати землян довгий час.

Також як і проєкт від AI SpaceFactory в якості матеріалу для друку Zopherus буде використовувати марсіанський ґрунт, яку будуть збирати спеціальні роботи-помічники.

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе
Zopherus

У списку цікавих і перспективних проєктів є й такі, які вже мають прототипи на Землі. Так в ОАЕ вже практично повністю зведене марсіанське наукове місто Mars Science City від данського архітектора Бьярке Інгельса. Головна мета цього проєкту — імітація життя на Марсі, а також створення космічного кампуса для вчених.

Роботи, які проводяться в лабораторіях Mars Science City, присвячені дослідженню форм енергії, їжі та води для майбутнього життя на Марсі. Всі будівлі міста знаходяться практично під землею і захищені спеціальними куполами, які надруковані на 3D-принтерах. В якості основного будівельного матеріалу творці міста використовували пустельний пісок. Влада країни активно співпрацює з архітектурною компанією BIG і допомагає даному проєкту, оскільки в ОАЕ зараз йде активна пропаганда» космічних досягнень.

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе
Mars Science City

Якщо відійти від варіантів з 3D-друком, то варто виділити проєкт малазійських дизайнерів Seed of Life. Автори концепту Варіт Закі і Амір Амзар планують використовувати бамбук, вирощений на Марсі, щоб побудувати житло для перших колонізаторів. Суть проєкту полягає у зведенні серії овальних структур, витканих з бамбука автономними роботами. Творці стверджують, що такий принцип не вимагає ні будівельних матеріалів, ні дорогого обладнання для 3D-друку.

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе
Seed of Life

Зведення будинків з екоматеріалів має ще один плюс. Будівельна промисловість виділяє в чотири рази більше CO2, ніж авіаційна. Людство зіткнулося зі страшними наслідками викидів вуглекислого газу на Землі, так чому б не піти іншим шляхом на Марсі? Архітектор Девід Бенджамін з проєкту «The Living» пропонує будувати житло з… грибів! А саме з міцелію, який складається з мережі ниток, які є природними речовинами. Цей грибний матеріал є біорозкладаним, стійким і недорогим, а також володіє тепловими і вогнетривкими властивостями. The Living вже спроєктували органічну 12-метрову міцеліальну вежу, щоб показати потенціал використання грибів. В цей час NASA почало досліджувати міцелій для будівництва стійких жилих помешкань на Марсі.

Как могут выглядеть будущие колонии на Марсе

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»