Фото

Надзвичайно прозорий лід утворився на озері в штаті Мічиган (фото)

Минулої суботи Андре Пуано зважився відвідати свій будинок на березі озера Шарлевуа у місті Бойн в штаті Мічиган. Спустившись до водоймища, він виявив, що поверхня озера замерзла і виглядає просто ідеально прозорою.

09ed7d02a5bb10ea03426c9ce4025a59

Замерзла водна гладінь виглядала настільки небезпечною, що для перевірки льоду Пуано взяв лопату: в ньому не було бульбашок, осадових відкладень, тріщин та інших ознак тонкого льоду. Його товщина виявилася 5 сантиметрів.

Хоча чоловік рідко розміщує пости на своїй сторінці у «Фейсбуці», на цей раз він не поскупився на фотографії.

Пуано каже, що озеро замерзає таким чином час від часу. Чоловік прожив на озері Шарлевуа всі свої 63 роки і бачив його таким же кристальним разів п’ять.

«Не думаю, що за цим феноменом криється велика таємниця, — говорить Пуано. — Коли вітер надзвичайно тихий, а вода близька до температури замерзання, вона замерзає так — ідеально». Ніч, що передувала фотосету, була саме такою — з температурою близькою до 0 градусів Цельсія, без жодного подуву вітерця, снігу та інших опадів. А завдяки інвазивним річковим дрейсенам, вода в озері завжди надзвичайно чиста.

Джордж Лешкевич, фізик, який вивчав льодоутворення на Великих озерах 44 роки, каже, що коли температура повітря низька і вода втрачає більшу частину свого залишкового тепла, великі крижані кристали ідеальної форми починають рости вглиб товщі води без перешкод у вигляді осадових порід, бульбашок і хвиль. На Великих озерах Лешкевич спостерігали такий лід товщиною 76 сантиметрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button