Фото

Подивіться, як виглядає полярне сяйво з МКС

Магнітна буря принесла не тільки проблеми, але і яскраве полярне сяйво. Дивовижні знімки опублікував у своєму Twitter астронавт НАСА Боб Хайнс.

Сильна магнітна буря, викликана двома корональними викидами маси на Сонці, накрила Землю в ніч з 17 на 18 серпня. Геомагнітний шторм класу G3 викликав яскраві полярні сяйва.

Астронавт НАСА опублікував у своєму Twitter кілька яскравих фотографій цього явища.

“Сьогодні абсолютно вражаюче північне сяйво!!! – написав Боб Хайнс. – Вдячний за недавню сонячну активність, яка призвела до появи таких пам’яток».

Полярне сяйво в ніч з 17 на 18 серпня. Фото: Bob Hines

Раніше на цьому тижні фотографіями іншого полярного сяйва з МКС поділилася астронавт Європейського космічного агентства Саманта Крістофоретті.

Полярне сяйво 10 серпня. Фото: Samantha Cristoforetti

Нагадаємо, полярне сяйво виникає, коли Сонце посилає потік заряджених частинок у бік Землі. Стикаючись з верхньої атмосферою, вони активізують атоми і молекули газів, що входять до її складу. Випромінювання збуджених атомів у видимому діапазоні і спостерігається як полярне сяйво.

Сонце зараз дуже активно, тому можливість помилуватися яскравим природним явищем виникає у жителів північних широт досить часто.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments