Поради

Як виростити живопліт

Жива огорожа на дачній ділянці несе безліч корисних функцій. Через таке загородження не потраплять пил і вихлопні гази, якщо садова ділянка розташована поблизу дороги. За допомогою огорожі можна розбити ділянку на зони, надати саду естетичний вигляд і захиститися від вітру.

1. Живопліт краще всього вирощувати дворядний. У першому рядку потрібно посадити низькорослі чагарники, такі як: чорна смородина, жимолость, барбарис та інші. Важливо, щоб рослини, розташовані в першому ряду, добре переносили обрізку. Другий ряд можна висадити високорослими, квітучими чагарниками і деревами: акацією, бузком, жасмином, хвойними кущами. Щоб отримати квітучу огорожу, можна посадити гліцинію, повзучі і шток-троянди. Мальовничість огорожі додадуть гіллясті рослини: плющ, виноград, хміль.

2. Створенням живоплоту краще всього зайнятися восени. На початку роботи натягніть по всьому периметру майбутньої огорожі товстий шнур. Відступити від наміченої лінії буде потрібно приблизно на півметра.

3. Викопайте широку і глибоку траншею. Орієнтуйтеся на кореневу систему тих рослин, які ви плануєте посадити. Чим більше розвинена коренева система у куща, тим більш глибоку і широку яму потрібно підготувати. В траншею в достатній кількості висипати мінеральне добриво, перегній і гній. Після цього рясно полийте і дайте вологи вбратися.

4. Висаджувати рослини потрібно на невеликій відстані одна від одної, але не впритул. Можна висадити кущі в шаховому порядку з відстанню 30 см один від одного. Між висадженими чагарниками можна посадити низькорослі, щоб сформувати зовнішній ряд огорожі. Після того, як посаджені всі кущі, їх бажано сильно обрізати. Поливати саджанці потрібно регулярно, особливо в спекотну погоду. Підживлення проводити раз на місяць. Регулярно проводите обрізку, інакше огорожа втратить свій зовнішній вигляд. Обрізати гілки найкраще на початку весни.

5. Формувати живопліт можна почати вже на наступний рік після посадки. Щоб надати огорожі обсяг, переплетіть гілки рослин між собою, надавши будь-яку цікаву форму. Створити неповторний дизайнерський сад можна за допомогою садових скульптур, фонтанів, розміщених під звисаючими гілками живоплоту. Цікавим рішенням стане використання різнобарвної гальки, під стовбурами чагарників або оздоблення штучним каменем по всьому периметру декоративного огородження.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button