Поради

Як правильно заварювати каву: секрети від бариста

Як з ранку зарядитися енергією, якої вистачить на весь день? Звичайно ж, в цьому допоможе кава. Для того щоб випити смачну і підбадьорливу каву, не потрібно кожен раз звертатися до бариста, адже можна приготувати каву вдома самостійно в турці, кавоварки або френч-пресі. Найголовніше в цій справі – потрібно знати всі деталі і нюанси, і тоді ви зможете насолодитися смачним напоєм.

Перше, що потрібно враховувати при приготуванні кави – це її помел. Дрібно помелена кава, але не «пил», підходить для еспрессо-машин, так як готується кава в цьому апараті близько 20 секунд. Якщо помел буде невідповідним, то і кава не вийде. Більш крупний помел підходить для френч-преса. Справа в тому, що в цій машині кава готується протягом 4 хвилин. Для турки також необхідний дрібний помел, так як готується кава в ній швидко.

Другий нюанс пов’язаний з водою, яку використовують для приготування кави. Найкращий варіант – фільтрована вода. Вона зберігає свої корисні властивості, додатково збагачуючись при фільтруванні. Можна використовувати і джерельну воду – вона додасть каві більш насичений смак.

Третій момент – співвідношення кави і води. Потрібно пам’ятати такі правила: каву у френч-пресі потрібно брати в пропорції 1 до 18 води. Багато кав’ярень пропонують придбати ці машини, в комплекті з якими йдуть мірні ложки, щоб не було помилок. Крім того, будь-який бариста може підказати, як користуватися машиною, як правильно заварювати каву. Якщо ви готуєте каву в турці, тоді вам потрібно взяти 1 чайну ложку кави, краще найбільш дрібного помелу, на 1 чашку. Якщо ж ви використовуєте еспресо-машину, то на 1 чашку необхідно взяти до 10 грам кави.

Ще одна особливість – температура води. Для кожного способу приготування кави необхідна своя температура води. Наприклад, при приготуванні кави в турці, вода кілька разів доводиться до кипіння, тобто температура води досягає 100 градусів. Для кава-машин ідеальною температурою води буде вода у 90-95 градусів. У першому випадку кава доводиться до точки кипіння для утворення пінки, яка буде перешкодою для звітрювання аромату кави. А в другому випадку вода, недоведення до кипячого стану, розкриває весь букет аромату і смаки кави.

Свіжість зерен є неодмінною вимогою при приготуванні кави. Якщо ви самі мелете зерна, то використовуйте порошок протягом 1-2 днів, потім кава втрачає свій аромат. Самі зерна потрібно зберігати в контейнері з кришкою, в темному місці. Якщо ж ви використовуєте каву з пачки – скористайтесь кавою протягом тижня, після цього терміну кава не буде виходити насиченою.

І останнє, що варто враховувати, це посуд або апарат, в якому ви готуєте каву. Вважається, що турка – найкращий предмет для кави, насправді це не зовсім так. Турка – найпоширеніший і найдоступніший спосіб для кави. Набагато смачніше кава виходить у френч-пресі, так як смак у нього виходить більш правильний.

Готуйте каву так, як вам подобається найбільше, адже кава індивідуальний для кожного, кава – це ціле мистецтво.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button