Екологія

Як змінився склад атмосфери після коронавіруса

Як коронавірус вплинув на екологію Землі: чисте небо

Пандемія, викликана коронавірусом, сіє хаос по всій планеті. А ось для старенької Землі і тих живих істот, що дихають повітрям, це відмінний перепочинок.

Завдяки даним, отриманим зі супутника Copernicus Sentinel-5P, вчені можуть відстежувати газовий склад атмосфери нашої планети. На фотографії нижче, приміром, можна побачити кількість діоксиду азоту (NO2) над Францією в березні 2019 року (ліворуч) та у період з 14 по 25 березня нинішнього року (праворуч). Чим інтенсивніший червоний колір — тим більше шкідливих випаровувань міститься в повітрі:

ECA

Вчені з Королівського Нідерландського метеорологічного інституту пояснюють, що для відстеження реальної картини подій необхідно робити вибірку на підставі не одного, а декількох проб — адже газовий склад змінюється в залежності від погоди, швидкості вітру і ряду інших факторів.

NO2 — це газ брудно-коричневого кольору, який виділяється в тому числі і при детонації ядерних зарядів, забарвлюючи «ядерний гриб» у відповідні тони. Під час місії «Аполлон-Союз» він ледь не убив космонавтів, що знаходилися на борту. Як ви напевно вже зрозуміли, це надзвичайно токсична сполука — і в результаті карантину її вміст в атмосфері почав помітно знижуватися.

І це стосується не тільки діоксиду азоту. Згідно з супутниковим даними, припинення активного руху автомобілів і скорочення викидів промисловості призвели до того, що навіть над мегаполісами небо стало чистіше, а повітря свіжіше. Але зробить з цього висновки людство, коли пандемія мине і світ знову повернеться в нормальне робоче русло?

На жаль, це сумнівна перспектива. Наприклад, вже на сьогодні в Китаї, де вперше були застосовані обмеження на переміщення і виробництво, все повертається на круги своя. На жаль, без якісно нових заходів щодо збереження екологічної обстановки через 2-3 місяці ми повернемося в колишні умови і продовжимо день від дня забруднювати повітря.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button