Екологія

Платформи Cleanup очистять світовий океан від пластикового сміття

Екологічні мітинги і акції протесту – це дуже модно. Але людей, які роблять щось реальне для боротьби із забрудненням навколишнього середовища, дуже небагато. Боян Слат (Boyan Slat), студент Дельфтського технологічного університету, який вивчає аерокосмічну техніку, вирішив позбавити світовий океан від пластикового сміття. У його проекті поєднуються енвайронменталізм (соціальний екологічний рух), технологічність і креативність. Проект Ocean Cleanup збирається використовувати п’ять природних океанічних кругообігів (два в Атлантиці, два – в Тихому океані, і один – в Індійському) для своїх «сміттєзбиральних» мандрів.

По світовому океану плавають мільйони тонн пластику. Вони щорічно вбивають сотні тисяч мешканців вод, сприяють поширенню токсичних водоростей і інших інвазивних видів, а також «перевозять» інші забруднювачі (поліхлоровані біфеніли і хлорфенотан – ДДТ).

Основа Ocean Cleanup – стаціонарні платформи, закріплені на морському дні. Завдяки природним течіям океанічних вирів вода сама буде приносити до них пластмасу. Платформи будуть оснащені балками, а не сітками – щоб морські організми та інші предмети, щільність яких відрізняється від пластмаси, безпечно пропливали під ними.

Дослідний прототип ще сконструйований, але в принципі пристрій цілком працездатний, стверджують розробники.

Стаціонарність очищувальних платформ дозволить їм витрачати мінімум енергії. В ідеалі вони будуть повністю автономними, працюючи за рахунок сонячної енергії або енергії течій. А якщо ще й продавати зібрану пластмасу, то проект не тільки окупиться, але навіть зможе принести прибуток. «За поточними розрахунками, вигоди від переробки перевершать витрати на реалізацію проекту», – повідомляється на сайті Слата.

Слат і його колеги все ще пишуть техніко-економічне обгрунтування проекту, але в разі успіху за п’ять років він міг би очистити світовий океан від 7250000000 кілограмів пластмасового сміття. Ці підрахунки засновані на даних OSCURS (симулятора течій океанічної поверхні, Ocean Surface CURrent Simulator).

Натхнення:  nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button