Фото

Якого кольору небо на інших планетах?

Як відомо, промені нашого Сонця мають білий колір, який, заломлюючись об велику кількість найдрібніших крапельок води в атмосфері, утворює величезну палітру різних кольорів і фарб. Завдяки такому природному явищу, вранці небо може мати перламутровий відтінок, вдень воно забарвлюється в блакитний колір, а ввечері того ж дня ми можемо милуватися неймовірним заходом, що містить практично всю колірну палітру. Разом з тим, як же відбувається аналогічний процес на інших планетах?

Якого кольору небо на Марсі?

Марс — одна з найбільш вивчених людиною і при цьому одна з найзагадковіших планет Сонячної Системи. З-за того, що марсіанська атмосфера дуже слабка, а вміст води в ній мінімальний, вважається, що вдень марсіанське небо має жовтувато-коричневі кольори. Якщо на планеті сонячне світло розсіюється завдяки найдрібнішим краплям води, то на Марсі роль подібних відбивачів грає пил червонуватого відтінку, який надає марсіанським світанкам і заходам рожевий колір.

Какого цвета небо на других планетах?
Марсіанські заходи мають блакитно-рожевий відтінок з-за великого вмісту пилу в атмосфері планети

Якого кольору небо на Венері?

Венера — сестра-близнюк Землі, тільки в багато разів більше зла і гаряча. Її поверхня оточує настільки товста атмосфера, що Сонце з поверхні Венери являє собою просто розмиту пляму, заховану за щільним хмарним покривом. З-за великого вмісту сірчаної кислоти в хмарах Венери, сонячне світло, розсіюючись крізь них, надає венеріанському небу жовто-оранжевий колір з зеленуватим відливом.

Какого цвета небо на других планетах?
Венера являє собою далеко не той тропічний рай, яким бачили цю планету письменники-фантасти

Якого кольору небо на Меркурії?

З-за того, що Меркурій не має атмосфери, денне і нічне небо на планеті практично не відрізняється від виду з космосу. Точно така ж ситуація виникла і на Місяці, який, до речі, схожий на Меркурій по багатьох параметрам. Однак маленька залізна планета, розташована близько до Сонця, може похвалитися іншою видатною якістю: з її поверхні Сонце здається в 2,5 рази більше, ніж при погляді з Землі. У такого мальовничого нюансу є тільки один недолік — близьке розташування планети до своєї зірки практично завжди йде рука об руку з величезним рівнем радіації, здатним миттєво знищити все живе, що може опинитися на поверхні такого недружнього світу.

Какого цвета небо на других планетах?
Світанок на Меркурії може здатися мальовничим тільки в ті кілька секунд, протягом яких ви будете живі, ступивши на поверхню найближчої планети від Сонця

Якого кольору небо на планетах-гігантах?

Не існує яких-небудь правдивих зображень, які б передали колірну палітру неба планет-гігантів Сонячної Системи. Разом з тим, вважається, що небо Юпітера забарвлене в темно-блакитний колір, а його хмари мають відтінки всіх кольорів веселки. Крім того, на тлі такого мальовничого неба, з поверхні Юпітера (уявімо, що вона у нього є) можна побачити всі 4 галілеєвих супутників.  Найяскравішим об’єктом з супутників в небі планети-гіганта є Іо, яка через свою близькість до Юпітера, виглядає навіть більше повного Місяця в нічному небі Землі.

Какого цвета небо на других планетах?
Можливо, саме так виглядає вид з Іо на Юпітер

Небо Сатурна пофарбоване в яскраво-жовті відтінки, які перериваються величезною смугою через усе небо планети. Як ви думаєте, чим може бути ця загадкова смуга? Правильно! Кільця Сатурна привносять своєрідну мальовничість заходам і світанкам на другій за розмірами в Сонячній системі планеті.

Какого цвета небо на других планетах?
Особливу мальовничість небу Сатурна надають розкішні кільця планети

Небо Урану і Нептуна може похвалитися яскравим блакитним кольором. Кільця цих планет будуть абсолютно непомітні спостерігачеві, якимось невідомим чином проникнувши крізь атмосфери цих планет. Єдиними яскравими об’єктами в небі цих Урану і Нептуна можуть бути їх супутники, які іноді пробігають по небу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button