Аналітика

ЄС підтримає Україну у повоєнному відновленні країни та природи

Євросоюз готовий надавати Україні експертну та практичну допомогу в оцінці завданої шкоди, в процесі післявоєнної відбудови та відновлення довкілля.

Про це йшлося на неформальної зустрічі міністрів охорони навколишнього середовища держав-членів ЄС у Празі, повідомляє Міндовкілля.

“Наразі у колег є чітке усвідомлення, що військовий терор рф проти нашої держави  – не просто картинка в телевізорі чи дописи в соцмережах. Світ відчуватиме наслідки ще довго після завершення бойових дій”, – зазначив голова Міндовкілля Руслан Стрілець.

Він додав, що представникам ЄС важливо мати чітку, зрозумілу і докладну карту впливу війни в Україні на довкілля.

“Ми вже маємо план, як відновити нашу країну та наше довкілля. Отримав запевнення у всебічній підтримці України на цьому шляху”, – сказав  Стрілець.

Міністр запевнив, що попри війну Україна не зійде з європейського шляху.

Україна виконала вимоги для імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС на 61% і планує збільшити цей показник до 75% до 2025 року, навіть в умовах війни. Також продовжується реформа сферу захисту довкілля відповідно Green Deal.

Окрім того, нещодавно Україна приєдналася до довкіллєвої програми LIFE і в Міндовкілля вже готують проєкти, про які домовилися з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button