Аналітика

2,8 мільярда доларів на день приносить нафтогазова галузь світовим компаніям

Експерти заявили, що саме з цієї причини відмовитися від «брудної» енергетики складно — за такі гроші можна «купити будь-якого політика» і відстрочити заходи щодо боротьби з кліматичною кризою.

З 1970 року петрократії (владні структури, що спираються на володіння або розпорядження нафтою, або держава, один з основних доходів якого становить дохід від її продажу) і нафтогазові компанії в цілому отримали близько 52 трильйони доларів прибутку, говориться в звіті, проведеному професором з енергетики та навколишнього середовища з Університету Антверпена Авіелем Вербрюггеном.

Отримані результати вже підтвердили три експерти з Університетського коледжу Лондона, Лондонської школи економіки та аналітичного центру Carbon Tracker, назвавши підрахунки Вербрюггена «приголомшливими».

У своєму дослідженні професор спирався на дані Світового банку. Так звана природна рента, що отримується внаслідок експлуатації природних ресурсів, з 1970 по 2020 рік становила 1 трлн доларів.

По суті, це чистий прибуток, який, за словами Вербрюггена, отримали петрократії, нічого особливого не зробивши. Природна рента – це додатковий дохід, понад нормальний прибуток на працю і капітал, одержуваний державою-петрократією завдяки сприятливим природним умовам. Інакше кажучи, це незароблений виробником дохід, який є тому, що країна володіє якимось ресурсом, в даному випадку – нафтою і газом.

“Вони захопили 1% всіх багатств світу, нічого для цього не зробивши», — коментує своє відкриття професор.

“Захоплення” такої кількості чистого прибутку сильно гальмує глобальні дії по боротьбі з кліматичною кризою. За словами Вербрюггена, це позбавляє капіталу альтернативні джерела енергії – люди по всьому світу змушені оплачувати рахунки за газ, електрику і бензин, і грошей на інвестиції в ВДЕ просто не залишається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button