Поради

Ігрові поради для підтримки психічного та фізичного здоров’я ґеймерів

Побутує думка, що ґеймери ведуть досить нездоровий спосіб життя. Чого гріха таїти, це насправді так, але саме тому ми вирішили розповісти про найкращі способи покращити своє здоров’я, так би мовити, не відходячи від екрану.

  1. Поживні перекуси 

Найчастішими проблемами ґеймерів є звичка перекушувати дуже нездоровою їжею або ж забувати про прийом їжі взагалі. Відтак запаси енергії в організмі виснажуються і це виливається у труднощі з утриманням концентрації на ігровому процесу. Погано, як не крути.

Водночас прості цукри, жирна чи смажена їжа також мало чим допоможуть вашому організму. Прийом таких продуктів скоріше спричинить порушення травлення або й серйозніші проблеми зі здоров’ям.

Поживна їжа додає нам енергії й покращує концентрацію. Тож легкі та поживні перекуси стануть для ґеймера найкращим варіантом. Варіантів є безліч – спробуйте перекусити шматочками яблука з арахісовим соусом, несоленим мигдалем чи насінням соняшника, нарізаними шматочками стебла селери й моркви з хумусом або мороженими ягодами чи виноградом для швидкого антиоксидантного ефекту. Покращення ігрової діяльності не заставить на себе довго чекати.

  1. Перерви на спорт

Тривала ігрова діяльність без перерви на фізичну активність, коли людина годинами сидить за столом у застиглому положенні є вельми шкідливою звичкою. Яка може ставати причиною надмірного стресу і втоми організму. Між ігровими сесіями варто робити короткі перерви: це покращить здатність зосереджуватися і збільшить швидкість реакції. Тож для  ґеймерів в цьому лише плюси.

Однак скільки часу повинні тривати ці перерви? І чим під час них займатися? Насправді, достатньо буде короткої пробіжки чи прогулянки на чверть години, можна поробити вправи на свіжому повітрі. Усе це буде на благо вашій концентрації.

Продвинуті гравці навіть заздалегідь планують перерви на фітнес між ігровими сесіями. Мотиваційним елементом може стати зав’язка кількості вправ на ігровому процесі – наприклад 5 присідань за кожну смерть в грі або ж 10 віджимань за кожен програш команди. Таким чином ви покращите свій фізичний стан і додасте грі більше азарту.

  1. Грайте в міру

Ще однією важливою проблемою в ігровому світі є виникнення вигорання внаслідок тривалої гри.

ВООЗ характеризує ігрову залежність як «модель наполегливої або періодичної ігрової поведінки (гра в ігри онлайн)… що спричиняє втрату контролю над ігровою діяльністю (початок, частота, інтенсивність, тривалість, закінчення, контекст); і, таким чином, ігри отримують пріоритет над іншими життєвими процесами; а час, проведений за грою, збільшується навіть незважаючи на негативні наслідки для особи». Також вказується, що «модель ігрової поведінки спричиняє порушення в соціальній сфері особи, її стосунки з родиною, на роботі, впливає на навчання й інші важливі сфери життя».

Дуже подібна ситуація є і в ігроманів, залежних від азартних ігор, адже вони теж «не можуть припинити гру незважаючи на негативні наслідки для їхнього життя, або ж вони взагалі не бачать причин зупинятися». Саме тому є критично важливо вміти розпізнати ознаки ігрової залежності та вжити дії для припинення її розвитку.

Іноді найпростіше рішення є найправильнішим – ви можете просто спробувати обмежити час за екраном до, наприклад, кількох годин на день, слідкувати за дотриманням здійснення коротких пауз між ігровими сесіями й пробувати чергувати гру зі здоровою неігровою діяльністю.

  1. Блокуйте токсичних гравців

Постійні образи та приниження можуть бути ненависними ще зі шкільних років. Однак якщо тоді цього уникнути було досить складно, то тепер, під час гри, ви можете спокійнісінько заблокувати таких токсичних гравців і не псувати собі настрій і задоволення від гри читанням неприємних коментарів. У деяких іграх кількох «банів» зазвичай достатньо для заборони гравцю продовжувати гру.

Таким чином ви матимете чистий спокій і вже ніщо не зможе вас відволікти від найважливішого – від гри! Адже незважаючи на те, граєте ви самі чи в команді, блокування небажаних коментаторів піде всім тільки на користь. 

  1. Не забувайте про відпочинок

Гра в комп’ютерні ігри часто стає методом боротьби зі стресом у повсякденному житті, однак вони й самі можуть ставати причиною стресу. Насамперед це ігри змагального характеру. Тривалий стрес може завдавати шкоди вашому організму, що проявлятиметься головними болями, сонливістю, підвищенням артеріального тиску та навіть збільшення ризику виникнення інфаркту міокарда!

Слід не забувати робити перерви у грі й відволікатися на інші цікаві речі в житті. Чим далі від монітора – тим краще. Тож чом би не спробувати зіграти в футбол, організувати велосипедну прогулянку або ж просто поспілкуватися з друзями. Усе це допоможе вам відпочити від стресової гри й відновитися для наступних ігрових сесій без шкоди для здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button