Земля

Індійські вчені стверджують, що свастиці не менше 11 тисяч років

Символ свастики міг вперше з’явитися понад 11 тисяч років тому, вважає група індійських учених на чолі з професором Індійського університету технологій Джой Сіном.

ada5aa7ef63883c13a9fb5d4933f7d3c
При цьому вчені стверджують, що знайдені на Мезинській стоянці (сучасна Україна) перші декоративні елементи, схожі зі свастикою, не настільки давні, як прийнято вважати. Мезинські прикраси з бивня мамонта з орнаментом, що нагадує свастику, вважаються одними з перших зафіксованих появ в людській культурі цього символу. Вважається, що ним може бути 12-15 тисяч років.

Джой Сен заявив виданню Times of India, що очолювана ним команда учених знайшла свідчення існування символу свастики в долині річки Інд вже 11 тисяч років тому до початку Харапської цивілізації (четверте тисячоліття до нашої ери), першої цивілізації в Південній Азії.

Вчені вважають, що Рігведа, яка приписується ведійській цивілізації (друга-перше тисячоліття до нашої ери), існувала ще в дохарапські часи в усній формі.

«Ми знайшли найбільш сформовані і геометрично збудовані свастики в дохарапські часи. Ми також змогли знайти згадки свастики у Ведах приблизно в цей же час», — заявив Сен.

За його словами, «ці блискучі відкриття» набагато старші, ніж це написано в канонічних книгах з історії, особливо європейських».

Крім того, вчені встановили, що символ свастики поширювався по всьому світу саме з Індії — через Камчатку і Аляску в Америку, західними маршрутами в Європу. Вчені поділили карту світу на квадранти і змогли відстежити її (свастики) сліди і змогли графічно підтвердити гіпотези за допомогою давніх печаток, підписів, відбитків і релігійних символів в цих країнах.

Кнопка «Наверх»