Інтернет

Індійська компанія продавала безкоштовне оновлення Windows 10 за 80 доларів

Компанія світового масштабу Microsoft запропонувала користувачам ОС Windows 7 і Windows 8 оновити свою операційну систему до Windows 10 абсолютно безкоштовно. Винахідлива індійська компанія продавала дане доступне оновлення за 80 доларів.

Усім було відомо, що ще влітку 2015 року стартувало чергове безкоштовне оновлення до версії ОС Windows 10 від фірми Microsoft. Деякі невеликі компанії вирішили нелегально заробити на цьому, обманюючи покупця і продаючи безкоштовний товар. Наприклад, індійська корпорація iYogi продавала Windows 10 за цілих 80 доларів. Але довго водити покупців за ніс вона не змогла, так як на неї подали в суд за вимагання грошей у користувачів.

Співробітники iYogi видавали себе за офіційних представників компаній Microsoft або Apple і надавали неофіційне обслуговування нібито від імені цих самих компаній. Коли вони отримували віддалений доступ до комп’ютера користувача, знаходили так звані віруси і шкідливі файли, для знищення яких власник повинен терміново придбати саме їхню програму, яка “вилікує комп’ютер. За шкідливі файли у результаті видавалися навіть звичайні програми, а за річний сервіс шахраї брали аж 140 доларів, за 5 років – 379 доларів. Користувач навіть не розумів, що купує за таку значну суму сервіс, який навіть і не потрібен. Потім iYogi запевняли, що комп’ютер власника не захищений антивірусною програмою, і пропонували купити за 80$ безкоштовний Windows 10. Довірливі покупці навіть не уявляли, що потрапили в кігті шахраїв. Їх запевняли, що якщо не встановити “антивірус”, то комп’ютер постраждає.

Протягом півтора року в компанію Microsoft зателефонували 180 тисяч людей, які постраждали від подібної “допомоги”. За кожного обманутого користувача Індії iYogi понесе штраф у сумі близько 100 тисяч американських доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button