Авто

Інноваційний акумулятор Qilin забезпечить запас ходу 1 000 км для електромобілів

Акумулятори Qilin третього покоління від Contemporary Amperex Technology Limited (CATL) скоро стануть доступні для електромобілів ZEEKR.

На відміну від звичайних транспортних засобів на дизелі, які можна заправити за лічені хвилини на заправних станціях, електромобілі не так зручні. Виробники “зелених” автомобілів тісно співпрацюють з розробниками акумуляторів, щоб вирішити цю проблему. І акумулятори від CATL не тільки обіцяють запас ходу в 1 000 км, але і швидку зарядку всього за 10 хвилин.

Акумулятори Qilin засновані на акумуляторній системі CATL третього покоління cell-to-pack (CTP), в якій використовуються літій-іонні елементи незвичайної форми. Згідно з прес-релізом CATL, щільність батареї становить 255 Вт*год/кг, Також вона досягла рекордної ефективності використання обсягу в 72%.

Фото: CATL

Охолоджуючі пластини, які раніше розташовувалися поверх призматичних елементів, тепер розміщені між рядами елементів в новій батареї. Повідомляється, що це збільшило площу теплопередачі елемента в чотири рази і дозволяє батареї витримувати тривалу зарядку.

В результаті батареї Qilin можуть перейти від 10 до 80% заряду всього за 10 хвилин, а також підтримувати «гарячий старт» приблизно через п’ять хвилин.

Також CATL порівняв ефективність своїх акумуляторів Qilin з ефективністю циліндричних елементів типу 4680, про які неодноразово говорив генеральний директор Tesla Ілон Маск.

У прес-релізі говориться, що її батареї забезпечують на 13% більше енергії, ніж батарея 4680. Крім того, батарея третього покоління також забезпечить більш високу об’ємну інтеграцію, кращу теплову ефективність і більш високу швидкість зарядки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments