Авто

Перші проекти майбутніх самокерованих автомобілів (7 фото + 3 відео)

Коли Google представила свій крихітний самокерований автомобіль в 2014 році, ми отримали уявлення про світ, в якому щасливі на вигляд машини самі крутять своє рульове колесо, поки люди сидять на задніх кріслах. Такі автомобілі дозволять керувати поїздкою за допомогою декількох натискань по екрану. Вони дозволять людям з обмеженими можливостями, сліпотою, фізичними вадами або навіть дітям водити самостійно. Крім того, у них є потенціал порятунку мільйонів життів.

Ініціатива Google породила питання: якщо технологічні компанії вступають у майбутнє самокерованих автомобілів, повинні великі автовиробники на кшталт Ford і GM наслідувати їхній приклад? Зрештою, саме від цих компаній залежить майбутнє авто без водіїв. Вони мають потрібну робочу силу і промисловий потенціал для розробки і масового виробництва автомобілів, щоб виконати мрію багатьох: футуристичний світ з автомобілями без водіїв.

І, як виявилося, компанії старанно працюють, намагаючись зібрати воєдино, спроектувати концепти автомобілів і поставити на потік варіанти того, як могли б виглядати такі автомобілі після появи в нашому світі.

Концепт Mercedes-Benz F 015: самий реалістичний, але дуже дивний

Інтер’єр може здатися шокуючим: більшість з нас не використовують автомобілі, в якому сидіння звернені один до одного. Але F 015 — як і інші автомобілі в цій лінійці — використовує простір, який ви зазвичай використовуєте для комфортного управління у водійському кріслі, в якості чудового, невеликого і затишного залу.

Це як сидіти на задньому сидінні лімузина, у якого немає передка. Автомобіль отримав класні футуристичні панелі управління. І якщо ви їдете соло, така поїздка може здатися болісно самотньою.

Chevrolet-FNR: самокерований «Бетмобіль»

Останній вихід Chevrolet на подіум самокерованих автомобілів продемонстрував крайності футуристичних принципів проектування. Подібно іншим автомобілям виробників, які переконані, що водії ніколи не погодяться передати кермо повністю під управління автомобіля, FNR можна керувати вручну: сидіння водія повертається.

Дизайн авто нагадує транспорт Брюса Уейна. Малоймовірно, що такий автомобіль з’явиться на дорогах. Втім, концепт-кари великих виробників завжди виглядають показухою.

Chevrolet EN-V: богомол на колесах

EN-V почав як концепт простого і ергономічного електронного транспорту, на зразок «розумного» автомобіля на батарейках. По мірі того, як самокеровані автомобілі стали постійними відвідувачами новин, EN-V поволі перемістився в область автономного та повноцінного транспорту.

Можете назвати це першою модернізацією самокерованого автомобіля: поки не існуючий автомобіль став ще більш футуристичним.

Проект IDEO «Майбутня автомобільність» хоче більшого

Коли дизайнерська фірма IDEO зайнялася майбутнім самокерованих автомобілів, на них вона не зупинилася. Зрештою, якщо за кермом комп’ютер, чому б не розмістити на колеса весь офіс? Проект «Майбутнє автомобільності» (Future of Automobility) представляє три окремих транспорти: автомобіль, який доставляє посилки «мул» і «робота на колесах» — платформа, яка виконує функції мобільного офісу і конференц-зали.

«Хоча ці концепти не призначені до відправки на конвеєр, — говорить виконавчий директор з дизайну IDEO Денні Стілліон, — вони призначені для того, щоб допомогти нам уявити, яким могло б бути життя з ними в нашому майбутньому, підштовхнути до подальшого мислення на тему широких застосувань, які могли б вирішити наші майбутні мобільні потреби».

AKKA link&go 2.0: перший, але дуже страшний

За два місяці до того, як Google представила свій усміхнений автомобіль, консалтингова фірма AKKA Technologies представила перший концепт майбутніх самокерованих автомобілів, демонструючи нам те, що ми можемо в принципі очікувати. Фірма побудувала прототип для Женевського автосалону, і хоча це всього лише концепт, AKKA отримує свої очки за ранній вихід в гру.

Але якщо майбутні автомобілі не будуть схожі на блискучі макети Chevy, давайте сподіватися, що вони не будуть схожі і на цю квадратну і безглузду коробку.

Giugiaro GEA від Italdesign претендує на перший статусний об’єкт

Самокеровані автомобілі поки ще навіть на дорогах не з’явилися, але у нас вже є першокласні прототипи начебто Giugiaro GEA, які вже засвітилися на виставках. Італійський автомобіль пропонує відчувати футуристичну розкіш якщо не першим, то в перших рядах точно.

На жаль, ідея самостійно керованих автомобілів здається вторинною по відношенню до інших кричущих зручностей автомобіля і розкішних функцій — по суті, автомобіль швидше повинен втратити свою індивідуальність, ніж придбати. Зрештою, більше ніхто не зможе самостійно водити свій розкішний «Роллс-Ройс».

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments