Технології

Інженери створили крихітні “мізки” для автономних мікророботів (фото+відео)

Вчені створили автономних роботів розміром менше 250 мкм з власними “мізками”.

Інженери встановили мізки на роботах розміром від 100 до 250 мкм, що працюють від сонячної енергії. Інновація закладає основу для нового покоління пристроїв, які можуть відстежувати бактерії, знаходити певні хімічні речовини, знищувати забруднення, проводити мікрохірургічні операції і вичищати бляшки з артерій.

Розмір і пристрій робота. Зображення: Michael F. Reynolds, Science Robotics

За останній час вчені створили безліч мікророботів, але всім їм для руху були потрібні зовнішні пристрої. Провід, по яких надходить струм, магнітне поле або лазерне вплив. Новий пристрій – перший, який може працювати автономно.

“Мозок” нових роботів являє собою комплементарну структуру метал-оксид-напівпровідник (CMOS), яка містить тисячу транзисторів, а також масив діодів, резисторів і конденсаторів. Інтегрована схема CMOS генерує сигнал, який створює серію прямокутних хвиль, вони задають ходу робота. Ноги робота являють собою приводи на основі платини. І схема, і ноги живляться від фотогальванічних елементів.

В якомусь сенсі електроніка дуже проста. Ця тактова схема не є стрибком вперед у можливостях схем. Але вся електроніка повинна бути спроектована так, щоб мати дуже мале енергоспоживання, щоб нам не доводилося ставити величезні фотоелектричні елементи для живлення схеми. Ітай Коен, професор фізики та співавтор дослідження

Рух одного з роботів під мікроскопом. Відео: Michael F. Reynolds, Science Robotics

Щоб продемонструвати можливості системи, вчені зібрали три експериментальних робота. Двоногу істоту, чотириногого «собаку» і шестиногу «мурашку». Всі пристрої успішно пройшли випробування. При цьому нові роботи приблизно в 10 тис. разів менше, ніж макророботи з вбудованою CMOS-електронікою, і можуть рухатися зі швидкістю більше 10 мкм/с.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments