Технології

Вчені створили електроніку, яка розкладається

Міжнародна група вчених розробила електронні пристрої, які розкладаються і «випаровуються» при контакті з повітрям.

Ученые создали разлагающуюся электронику

Як тільки вологість повітря досягає певного рівня, транзистори та конденсатори повністю руйнуються, майже не залишаючи слідів.

Група китайських і американських інженерів створила кілька видів фізично нестійких пристроїв, у тому числі антени, транзистори, діоди і електричні конденсатори. Металеві компоненти покрили полімерною плівкою на основі поліангідрида і поліетиленгліколь-діакрилата.

Під впливом вологості повітря запускається процес гідролізу поліангідрида, в результаті чого плівка починає розкладатися. Металеві деталі при цьому піддаються корозії і також знищуються.

Таким чином, електронні пристрої «випаровуються». Через 36 годин залишаються ледь помітні компоненти, через 96 годин зберігаються лише дві крихітних металевих точки.

Інженери планують застосовувати фізично нестійку електроніку для створення екологічних електронних приладів з обмеженим терміном придатності. Термін служби приладів можна регулювати, змінюючи рівень вологості повітря і склад плівки.

Також технологія може застосовуватися у сфері оборони для створення зброї та вибухових речовин, в медицині для медичних імплантів, повідомляє hightech.fm

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button