Технології

Розроблено реактор, який перетворює вуглекислий газ і пластик в корисні речовини

Дослідники розробили систему, яка дозволяє вловлювати вуглекислий газ з повітря і разом з пластиком перетворювати його в паливо і гліколеву кислоту.

Інженери з Кембриджського університету розробили реактор на сонячній енергії, який дозволяє переробити вуглекислий газ і пластикові відходи. В ході випробувань парниковий газ був перетворений в синтез-газ, ключовий елемент екологічного рідкого палива, а пластикові пляшки — в гліколеву кислоту, яка використовується в косметичній промисловості.

Дослідники об’єднали систему уловлювання вуглекислого газу з «штучними листям», які використовують технології, що нагадують фотосинтез для перетворення вуглекислого газу за допомогою світла.

Щоб отримати вуглекислий газ з повітря або диму, дослідники пропускають його через систему, що містить лужний розчин. При цьому діоксид вуглецю вибірково вловлюється, а інші гази, присутні в повітрі, такі як азот і кисень, нешкідливо викидаються назовні.

Схема уловлювання та перероблення вуглекислого газу і пластику. Зображення: Sayan Kar et al., Joule

Інтегрована система містить фотокатод і анод. Вона складається з двох відсіків. В одному з них вловлюється розчин вуглекислого газу, який перетворюється в синтез-газ (суміш монооксиду вуглецю і водню). В іншому — пластмаси перетворюються в корисні хімічні речовини. При цьому для роботи реактора потрібно тільки сонячне світло.

Пластиковий компонент — важлива фішка цієї системи. Уловлювання та використання вуглекислого газу з повітря ускладнює хімію. Але якщо ми додамо в систему пластикові відходи, пластик віддасть електрони CO2, – говорить Мотіар Рахаман, співавтор дослідження

Дослідники продовжують удосконалювати свою систему для створення промислового зразка. Ця технологія дозволить утилізувати вуглекислий газ, який утворюється в процесі промислового виробництва і при видобутку корисних копалин, а також вирішити проблему великої кількості відходів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button