Технології

Іржа допомогла захистити космічний апарат від радіації

Вчені використовували іржу для створення екрану від радіації для зондів. Розробка виявилася легше і дешевше матеріалів, які використовуються для захисту космічних апаратів від радіації зараз, йдеться в дослідженні вчених з Університету штату Північна Кароліна, опублікованому в журналі Radiation Physics and Chemistry.

Одна з найбільших небезпек для космічного корабля — радіація. Поза атмосферою Землі, де корабель захищає її магнітне поле, апарати особливо уразливі для іонізаційних космічних променів, які можуть пошкодити мікросхем і призвести до збоїв.

Щоб захистити електроніку в космічних апаратах від радіації, її укладають в спеціальні екрановані коробки, зроблені з алюмінію або інших металів. Вони дозволяють зменшити радіаційний вплив і продовжити термін служби мікросхем. Однак ці металеві конструкції важать досить багато в умовах, коли кожен грам маси апарату впливає на успішність місії.

У своїй роботі дослідники запропонували замінити металеву захисну коробку спеціальним конформним покриттям — тобто тонкою полімерною плівкою, яка відповідає формі електронного компонента.

Зазвичай ці покриття використовуються для захисту мікросхем і інших частин від пилу, хімікатів, вологи і перепадів температури, але головне нововведення нового покриття полягає в тому, що полімер змішаний з частинками оксиду металу — тобто з іржею.

«Розрахунки перенесення випромінювання показують, що включення порошку оксиду металу забезпечує екранування, порівнянне з установкою звичайних захисних систем з алюмінію. При низьких енергіях порошок оксиду металу зменшує гамма-випромінювання електроніки в 300 разів, а вплив нейтронним випромінюванням — на 225%», – резюмує Майк Де Ванзо, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button