Технології

У Китаї запустять перший «чистий» ядерний реактор. У ньому не використовується вода

Дослідники з Китаю представили невеликий ядерний реактор, в якому не використовується вода для охолодження. У разі витоку пристрій практично не завдасть шкоди навколишньому середовищу.

Китайські вчені представили плани з створення першого експериментального ядерного реактора, який не використовує воду для охолодження. Прототип розплавленого-сольового ядерного реактора, що працює на рідкому торії, а не на урані, буде безпечніший від традиційних реакторів, оскільки торій швидко охолоджується і твердне при контакті з повітрям. Це означає, що при будь-якому можливому витоку в навколишнє середовище буде потрапляти значно менше радіації, ніж при відсутності потоку середовища через традиційні реактори.

Очікується, що прототип реактора представлять в серпні 2021 року, а його випробування почнуться у вересні.

Оскільки реактор цього типу не вимагає води, він може працювати в пустельних регіонах. Перший комерційний реактор, який планується побудувати до 2030 року, буде розташований в місті Увей. Китайський уряд планує побудувати ще кілька реакторів в малонаселених пустелях і рівнинах західного Китаю. Вони беруть участь в китайській місії «Пояс і шлях» – глобальної інвестиційної програми, в рамках якої Китай буде вкладатися в інфраструктуру 70 країн.

Дослідники додали, що малогабаритні реактори мають великі переваги з точки зору ефективності, гнучкості та економічності. На їхню думку, вони зможуть зіграти велику роль при переході до екологічно чистої енергії. Вчені прогнозують, що в найближчі кілька років маломасштабні реактори отримають широке поширення.

«Вихід на ринок ядерної енергетики вже став державною стратегією, а експорт ядерної енергії допоможе оптимізувати нашу експортну торгівлю і вивільнити внутрішні високотехнологічні виробничі потужності», – заявив Ван Шоуцзюнь, член постійного комітету Китайської народної політичної консультативної конференції (КНПКК) – політичного консультативного органу, який виступає як сполучна ланка між китайським урядом і діловими партнерами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button