Фото

Житель Норвегії випадково знайшов меч вікінга на задньому дворі

Житель Норвегії розчищав землю для прибудови і випадково знайшов зброю епохи вікінгів.

Чоловік, який живе на півдні Норвегії, копав землю у дворі, щоб побудувати прибудову до будинку, і виявив 1100-річну могилу вікінга. Стародавнього воїна поховали разом зі зброєю.

Поруч з вікінгом знаходився іржавий залізний меч, який складався з двох частин — самої основи і рукояті. Стиль рукояті допоміг археологам датувати поховання. Швидше за все, воно з’явилося в 800-х або початку 900-х років.

 «У нас є дані про те, як “мода” на форми рукоять мечів розвивалася в Норвегії, починаючи з ранніх століть і закінчуючи більш сучасними епохами. Порівнюючи артефакт з іншими відомими рукоятками мечів, ми припустили, що цей меч датується кінцем IX століття — початок Х століття», — пояснюють археологи.

Серед інших артефактів, знайдених в могилі, довгий спис, який використовували в бою; скляні намиста і поясна пряжка з позолотою; а також бронзова брошка. Ні людських, ні тваринних останків археологи поки не виявили

Артефакти, схоже, належали воїну. «За списом можна припустити, що його власник використовував його, борючись верхи на коні», — пояснюють вчені. Також, судячи по дорогих прикрас, цей вікінг був заможною людиною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button