Фото

«Хабл» зняв незвичайну, подвійну галактику

Космічний телескоп «Хабл» отримав знімок галактики NGC 4485. Її ліва сторона виглядає звично, права ж — набагато більш незвичайна і красива: на ній можна помітити рожеві туманності, в яких народжуються нові зірки, помітні на зображенні у вигляді синіх точок.

Галактика NGC 4485 знаходиться на відстані приблизно 25 мільйонів світлових років у сузір’ї Гончі Пси. Вона далека від симетрії: на її лівій стороні видно звичну хмару зірок, що вказує на колишню звичну спіральну структуру галактики, в той час як на правій стороні помітні туманності, що дають життя новим зіркам.

Що ж запустило цей процес зореутворення і чому він помітний лише на одній стороні галактик? Відповідь криється в минулому — колись інша галактика під назвою NGC 4490 пройшла поруч із NGC 4485 кілька мільйонів років тому. Ця подія привела до «гравітаційного хаосу», в результаті чого газ і пил згрупувалися в щільні області, які в майбутньому стали регіонами зореутворення. Хоча зараз дві дані галактики знаходяться на відстані 24 000 світлових років один від одного, наслідки їх тісного зближення видно досі.

Зображення було отримано камерами «Хабла» Wild Field Camera 3 (WFC3) and Advanced Camera for Surveys (ACS).

Кнопка «Наверх»
Закрыть