Земля

Життя могло зародитися під землею

Німецькі вчені припустили, що витоки життя треба шукати в товщі земної кори. Їх експерименти знайшли підтвердження.

ArtTower

У своїй лабораторії дослідники з Університету Дуйсбурга-Ессена (Німеччина) змоделювали умови первинної Землі. І зокрема, так званого «первинного супу» — тобто умов, які були на Землі близько 3,8 мільярда років тому. Але у своєму експерименті вчені помістили цей «суп» у товщу планети і змоделювали стратегії виживання для неживих структур.

Були змодельовані тріщини, заповнені рідиною і геотермальні джерела. В цю рідину, температурою 40-80 градусів за Цельсієм і з підвищеним тиском, були поміщені самогенеруючі бульбашки, закриті мембраною. Протягом двох тижнів вчені створили й зруйнували близько 1500 таких бульбашок.

У ході експериментів вони звернули увагу, що деякі з цих бульбашок пережили зміну поколінь, оскільки взяли від рідини-«супу» у свою мембрану попередників білка. Це зробило бульбашки більш стабільними, а мембрана стала трохи більш проникною. За словами хіміка Крістіана Майєра, це певна стратегія виживання. Таким чином, бульбашки змогли протистояти тиску. І навіть якщо міхур руйнувався, то наступне покоління брало структуру білка, тобто функцію від своїх попередників. Це, на думку дослідників, говорить про аналог спадкування. Такі «стабільні» бульбашки мільярди років тому могли потрапити на поверхню Землі, під час, наприклад, виверження гейзерів. А далі з часом з’являлися інші функції, поки не сформувалася перша клітина.

Вчені говорять, що у своїх експериментах вони показали шлях до попередньої стадії життя. Після першої фази молекулярної еволюції.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button