Людина

Вчені з’ясували, які риси особистості пов’язані зі схильністю купувати туалетний папір

Тривожні й добросовісні люди найчастіше створюють «стратегічні запаси» цього товару.

Люди, які в паніці закуповувалися туалетним папером на початку пандемії Covid-19, часто ставали об’єктом для жартів. Але для Лізи Гарбе з Санкт-Галенського університету у Швейцарії і її колег запасливі панікери стали об’єктом для вивчення. Відповідну статтю автори опублікували у виданні Plos One.

Дослідники провели опитування, в якому брали участь 1029 повнолітніх респондентів з 29 країн. Випробовувані заповнили опитувальник HEXACO, призначений для визначення шести диспозиційних рис особистості, а також описали своє почуття загрози пандемії Covid-19 і поведінки на карантині — зокрема, обсяги закупівель туалетного паперу.

Люди, які відчували більше загрози для свого життя з боку коронавіруса, як правило, купували набагато більше туалетного паперу. Цей взаємозв’язок почасти зумовлений особистісними якостями респондентів, безпосередньо не пов’язаними з впливом пандемії. Ті, хто продемонстрував велику ступінь тривожності при заповненні опитувальника, були схильні створювати «стратегічні запаси».

Важливим предиктором схильності до закупівлі паперу виявився також комплекс рис, які в тесті HEXACO об’єднані під терміном добросовісності: сюди входять такі риси особистості, як організованість, передбачливість, працьовитість і схильність до перфекціонізму. Разом з тим автори дослідження виявили деякі кореляції, не пов’язані з характером людей. Так, жителі США були більш схильні до запасання туалетного паперу, ніж люди з європейських країн. А літні респонденти робили такі запаси частіше, ніж молодь.

На думку вчених, вивчення схильності до накопичення товарів в умовах передбачуваної небезпеки може бути важливим для державних органів, яким необхідно розв’язувати питання постачання населення в форс-мажорних ситуаціях.

«Суб’єктивна загроза Covid-19, мабуть, є важливим фактором для накопичення туалетного паперу, — пишуть автори дослідження. — Однак ми все ще далекі від повного розуміння цього явища».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button