Земля

Магнітне поле Землі стало слабшати в 10 разів швидше

Вчені з Європейського космічного агентства (ЄКА) заявили, що, згідно з даними, магнітне поле нашої планети стало слабшати з надзвичайною швидкістю. Вимірювання, зроблені супутником Swarm, що складається з трьох космічних апаратів, вказують на те, що в даний час, поле послаблюється в 10 разів швидше звичайного.

b61153e011a9fedb4e21a1a7f4a14aa0

Магнітне поле Землі являє собою величезний міхур, який хоч і невидимий неозброєним поглядом, відіграє важливу роль, захищаючи Землю від нещадної сонячної радіації.

Магнітне поле існує, так як у Землі є величезне залізне ядро, оточене зовнішнім шаром розплавленого металу. Зміни в температурі ядра і обертання Землі збовтує зовнішню кору, створюючи магнітні силові лінії.

[ads2] Рух розплавленого металу є причиною того, що деякі області магнітного поля посилюються, а інші послаблюються.

Згідно з ученим, магнітне поле Землі простягається на відстань близько 600 000 км і постійно піддається змінам. Однак дослідники стурбовані тим, як швидко ці зміни стали відбуватися в наш час.

Раніше магнітне поле послаблювалася приблизно на 5 відсотків на століття. Тепер же цей показник становить 5 відсотків за десятиліття. Крім того, дані вказують на те, що найслабшим місцем є західна півкуля, в той час, як інші області, включаючи південну частину Індійського океану, посилилися.

Читайт також: 

Вчені з ЄКА вважають, що ослаблення магнітного поля Землі пов’язано з тим, що магнітні полюси Землі готові змінитися в результаті змін в ядрі Землі. Вважається, що магнітний північний полюс зміщується до Сибіру, а потім переміститься ще далі.

Однак така зміна магнітних полюсів відбувалася вже багато разів протягом історії, так що вчені запевняють, що приводу для занепокоєння немає. Така зміна не відбувається миттєво, а може зайняти кілька сотень, а може й тисяч років.

Немає доказів того, що це може привести до апокаліпсису. Під час минулих змін магнітних полюсів не спостерігалося масового вимирання. Найбільше можуть постраждати комунікаційні системи та електромережі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments